Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Biomutant - handlarze: gdzie znaleźć, jak korzystać

Gdzie sprzedawać i kupować przedmioty.

Podczas zabawy w Biomutant znajdywał będziesz setki różnorakich przedmiotów. Z większości z nich nie będziesz w ogóle korzystał. Warto jednak zrobić z nich pożytek i sprzedać do handlarza, a zdobyte zielone wydać na zakup innego sprzętu. Z tej strony dowiesz się gdzie szukać handlarzy i jak korzystać z ich usług.


Na tej stronie:


Gdzie znaleźć handlarzy

Handlarze zlokalizowani są w głównej mierze wewnątrz posterunków (1) - fortów plemion. By się tam jednak pojawili musisz wpierw podbić dane miejsce i przyłączyć je do ugrupowania, z którym jesteś w sojuszu.

Potem wystarczy już tylko znaleźć handlarza. Łatwo ich wypatrzeć, gdyż nad głową mają ikonkę zielonych (2) - każda tego typu postać ma coś do sprzedania, niezależnie od tego czy jest to broń, ubranie, przedmioty zużywalne czy klucze.


Jak sprzedawać i kupować przedmioty

Rozpocznij rozmowę z dowolnym handlarzem i z opcji dialogowych wybierz wymianę (zawsze po lewej stronie). Zostaniesz przeniesiony na ekran handlu, na którym znajdziesz swoją aktualną zniżkę (3), która uzależniona jest od wysokości charyzmy. Zniżka zmniejsza ceny zakupu i poprawia ceny sprzedaży.

W oknie tym widać także ilość zielonych (4), czyli grową gotówkę. U góry ekranu zobaczysz z kolei przyciski do przełączania się między kupnem i sprzedażą (5), a przy lewej krawędzi filtrowanie za pomocą kategorii (6).

Po wejściu do dowolnej kategorii zobaczysz listę przedmiotów. Przy każdym z nich znajdziesz wartości liczbowe (7). Jest to cena za jaką zakupisz przedmiot od handlarza bądź sprzedasz mu swój własny. By dobić targu wystarczy wcisnąć przycisk (8) zlokalizowany obok cen.

Pamiętaj, że handel to nie zawsze najlepszy sposób na pozbycie się przedmiotów. Niepotrzebny ekwipunek możesz złomować, co pozwoli ci zdobyć materiały rzemieślnicze by wykorzystać je do tworzenia przedmiotów.

Poprzednio: Biomutant - dziennik: jak korzystać, dlaczego nie mogę otworzyć

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

Następnie: Biomutant - zagadka rotacyjna: jak rozwiązać, ilość ruchów

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze