Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Biomutant - dziennik: jak korzystać, dlaczego nie mogę otworzyć

Przeglądanie zadań, podział dziennika.

Dziennik z zadaniami to podstawa każdej produkcji z gatunku RPG - nie inaczej jest w przypadku gry Biomutant. Tutaj także jest on zaimplementowany, jednak nie jest dostępny od samego początku. W jaki sposób go odblokować i co tak naprawdę oferuje? Tego dowiesz się z niniejszej strony.

Domyślnie dziennik uruchomisz za pomocą klawisza J (w przypadku konsol musisz wejść do menu, a następnie do kategorii MAPA). Na początku rozgrywki jest to jednak niemożliwe - zwyczajnie nic się nie dzieje. Nie przejmuj się jednak, gdyż dziennik samoistnie się odblokuje po dotarciu do zniszczonej wioski (1). Wykonuj po prostu zadania zlecone przez grę, a po mniej więcej godzinie zabawy uda ci się zyskać do niego dostęp.

Okno dziennika podzielone jest na kilka części. Znajdziesz tutaj samouczki (2), czyli wcześniej otrzymane podpowiedzi, a także zadania (3) i dialogi (4) - ostatnie pozwoli ci przeglądnąć wszystkie dotychczasowe rozmowy z postaciami niezależnymi.

Zakładka zadania dzieli się zaś na trzy kolejne. Są to główne (5), poboczne (6) oraz ukończone (7). W pierwszej znajdziesz zadania kluczowe dla fabuły i ukończenia rozgrywki, w drugiej zlecenia poboczne, które nie są obowiązkowe - jednak warto wykonywać je dla dodatkowych nagród. W ostatniej są misje, które udało ci się już wykonać.

Po kliknięciu na dowolne z zadań otrzymasz informacje co musisz zrobić, by je ukończyć, a także co otrzymasz w nagrodę. Dodatkowo, zaznaczysz w ten sposób misję do śledzenia - co wskazuje zielona strzałka (8). Śledzić możesz tylko jedno zadanie, jednak jego opis pojawi się na ekranie w trakcie rozgrywki.

Wszystkie zadania będą cały czas widoczne na mapie świata. Możesz wiec ją otworzyć w każdej chwili, sprawdzić czy w twojej okolicy nie ma czegoś do zrobienia, a nawet najechać na ikonkę zadania by otrzymać szczegółowe informacje o nim.

Poprzednio: Biomutant - aura: mrok i światłość, co dają

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

Następnie: Biomutant - zagadka rotacyjna: jak rozwiązać, ilość ruchów

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze