Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Biomutant - zagadka rotacyjna: jak rozwiązać, ilość ruchów

Jak rozwiązać zagadkę z bezpiecznikami.

Zagadki rotacyjne to jedne z kilku rodzajów aktywności logicznych w Biomutant. Natrafisz na nie w kluczowych pod względem fabuły miejscach - ich rozwiązanie będzie konieczne by pchnąć jakieś zadanie dalej bądź dostać się do nowego miejsca. Z tej strony dowiesz się jak działają i w jaki sposób sobie z nimi radzić.

Po aktywacji zagadki rotacyjnej na ekranie pojawi się szereg informacji. Przy lewej krawędzi ekranu znajdziesz ilość pozostałych ruchów (1) - czyli akcji, które możesz wykonać w czasie rozwiązywania łamigłówki. Jeśli spadnie ona do 0 i nie uda ci się jej wykonać, wszystko zostanie zresetowane do stanu domyślnego. Ilość ruchów uzależniona jest z kolei od atrybutu inteligencji - im wyższy, tym akcji więcej.

U dołu ekranu z kolei zauważysz przyciski do sterowania (2) dzięki którym możesz podjąć się rozwiązania zagadki. Zagadka rotacyjna polega na tym, by odpowiednio ustawić wszystkie widoczne na ekranie węzły. Musisz zrobić to tak, by kolor na końcu jednego węzła (3) odpowiadał kolorowi na początku kolejnego (4).

Dla przykładu, jeśli jeden węzeł kończy się kolorem pomarańczowym, początek drugiego także musi mieć tę barwę. Gdy uda ci się ustawić wszystkie z nich w odpowiedni sposób, wtedy zagadka zostanie rozwiązana.

Nie przejmuj się jednak jeśli coś ci nie wyjdzie i braknie ci ruchu. W takiej sytuacji po prostu wykorzystaj pozostałe akcje, a następnie ponownie podejmij się rozwiązania łamigłówki. Gra nie ukarze cię za niepowodzenie w żaden sposób.

Poprzednio: Biomutant - dziennik: jak korzystać, dlaczego nie mogę otworzyć

Spis treści: Biomutant - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze