Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Beyond Good & Evil 2 wciąż w fazie pre-produkcji. Bloomberg o stanie gry

Sześć lat po zapowiedzi.

Choć od oficjalnej zapowiedzi Beyond Good & Evil 2 minie w tym roku sześć lat, tytuł nadal znajduje się w fazie pre-produkcji.

Takie wieści przekazała agencja Bloomberg, powołując się na wiedzę anonimowych pracowników Ubisoftu. Artykuł dotyczy głównie planów na nowe Assassin's Creed, o których już wspominaliśmy.

„Beyond Good & Evil 2, sequel cenionej przez fanów produkcji, pozostaje w fazie pre-produkcji po co najmniej pięciu latach prac” - napisano. Ubisoft wydaje się mieć obecnie problemy z kończeniem tytułów, by wymienić także Skull & Bones czy remake Prince of Persia.

Po długich latach spekulacji i zakulisowych przecieków, BG&E 2 zapowiedziano oficjalnie w 2016 roku, jako prequel „jedynki”. Rok później na targach E3 pokazano pierwszy trailer, bez daty premiery czy platform docelowych.

We wrześniu 2020 roku, w cieniu kontrowersji Ubisoft opuścił producent Michel Ancel, krytykowany za brak organizacji, ciągłe resetowanie prac, a niekiedy nawet werbalne atakowanie współpracowników.

Ostatnie oficjalne słowa na temat produkcji pochodzą z lipca 2021 roku, gdy francuska korporacja zapewniała w raporcie finansowym, że prace „postępują sprawnie”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze