Skip to main content

Ubisoft raz jeszcze zapewnia, że Beyond Good & Evil 2 powstaje. To już 30. wzmianka o grze

Może kiedyś.

Ubisoft raz jeszcze zapewnił, że Beyond Good & Evil 2 nadal powstaje. Jak doliczyli się miłośnicy, może to być już 30. wzmianka tego typu na temat produkcji.

A także druga wzmianka w bardzo krótkim okresie. Kilka dni temu wydawca oficjalnie potwierdził bowiem Beyond Good & Evil - 20th Anniversary Edition, odświeżoną wersję pierwszej części. Jak wtedy ujawniono, otrzymamy między innymi misję, która nawiąże fabularnie właśnie do „dwójki”.

Już wtedy postrzegano to jako potwierdzenie, że gra nadal powstaje. Żeby nie było już żadnych niedopowiedzeń, wczoraj francuski wydawca zdecydował się powtórzyć komunikat.

„Tak, Beyond Good & Evil 2 jest nadal powstaje i nie możemy się doczekać, aż odkryjecie więcej o przeszłości Jade w wydaniu 20th Anniversary Edition!” - napisano w wiadomości zamieszczonej w serwisie X, związanej właśnie z nowym wydaniem (gdzie ujawniono także jego cenę - 20 euro).

Zobacz na YouTube

Ostatnie informacje o postępach prac nie były zbytnio optymistyczne. Według nieoficjalnych doniesień z 2022 roku, prace nad projektem rozpoczęto podobno całkowicie od zera. To oznacza, że wcześniejsze, imponujące materiały wideo - jak ten powyższy - z licznymi powracającymi postaciami są dziś nieaktualne.

- To prawda, że trailer, który pokazaliśmy parę lat temu ciągle wywołuje emocje. To po prostu jedna z marek, która jest w DNA Ubisoftu. Kiedy już się ukaże, będzie idealna - mówił dyrektor generalny europejskiego oddziału firmy Alain Corre w wypowiedzi z... 2013 roku. Dzisiaj menedżer jest już szefem od spraw wydawniczych w całej korporacji.

Zobacz także