Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje nowe Assassin's Creed? Informatorzy o skradankowej odsłonie serii

Samodzielna, ale mniejsza gra.

Według niepotwierdzonych wieści, Ubisoft pracuje nad nową odsłoną Assassin's Creed. Tajemnicza gra podobno będzie mniejsza niż dotychczasowe części i skupi się na skradaniu.

O produkcji pisze Jason Schreier z Bloomberga, powołując się na anonimowych informatorów blisko związanych z projektem. Renomowany dziennikarz twierdzi, że tytuł zadebiutuje pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku.

Gra rzekomo narodziła się jako kolejne rozszerzenie do Assassin's Creed Valhalla, ale przekształciła się w osobną, mniejszą pozycję. Nowa odsłona nie zaoferuje dużego świata rodem z wikińskiego lub egipskiego rozdziału serii, a obszar porównywalny do jednego z regionów większych części serii.

Basim - podobno główny bohater nowego Assassin's Creed

Według informatorów, produkcja postawi mocniejszy nacisk na skradanie, choć szczegóły nie są na razie znane.

Źródła Schreiera uważają, że w produkcji gracze wcielą się w Basima, czyli jednego z bohaterów wspomnianego Assassin's Creed Valhalla. Akcję osadzono ponoć przed wydarzeniami z wikińskiej odsłony serii.

Bloomberg poprosił Ubisoft o komentarz, ale przedstawiciele firmy stwierdzili, że nie wypowiadają się na temat „plotek i spekulacji, by nie zaszkodzić deweloperom i fanom”. Zaznaczono jednocześnie, że wydawca ma w planach „solidny i ekscytujący” zestaw tytułów.

Zaprzyjaźniona redakcja brytyjskiego Eurogamera informuje jednak, że także słyszała o mniejszym Assassin's Creed, przekonując, że są podobno plany dodania do produkcji Bagdadu. Ponadto przypominają, że niedawno twórcy Valhalli przyznali, że postać Basima jeszcze wróci.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze