Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Powstaje nowe Assassin's Creed? Informatorzy o skradankowej odsłonie serii

Samodzielna, ale mniejsza gra.

Według niepotwierdzonych wieści, Ubisoft pracuje nad nową odsłoną Assassin's Creed. Tajemnicza gra podobno będzie mniejsza niż dotychczasowe części i skupi się na skradaniu.

O produkcji pisze Jason Schreier z Bloomberga, powołując się na anonimowych informatorów blisko związanych z projektem. Renomowany dziennikarz twierdzi, że tytuł zadebiutuje pod koniec 2022 lub na początku 2023 roku.

Gra rzekomo narodziła się jako kolejne rozszerzenie do Assassin's Creed Valhalla, ale przekształciła się w osobną, mniejszą pozycję. Nowa odsłona nie zaoferuje dużego świata rodem z wikińskiego lub egipskiego rozdziału serii, a obszar porównywalny do jednego z regionów większych części serii.

Basim - podobno główny bohater nowego Assassin's Creed

Według informatorów, produkcja postawi mocniejszy nacisk na skradanie, choć szczegóły nie są na razie znane.

Źródła Schreiera uważają, że w produkcji gracze wcielą się w Basima, czyli jednego z bohaterów wspomnianego Assassin's Creed Valhalla. Akcję osadzono ponoć przed wydarzeniami z wikińskiej odsłony serii.

Bloomberg poprosił Ubisoft o komentarz, ale przedstawiciele firmy stwierdzili, że nie wypowiadają się na temat „plotek i spekulacji, by nie zaszkodzić deweloperom i fanom”. Zaznaczono jednocześnie, że wydawca ma w planach „solidny i ekscytujący” zestaw tytułów.

Zaprzyjaźniona redakcja brytyjskiego Eurogamera informuje jednak, że także słyszała o mniejszym Assassin's Creed, przekonując, że są podobno plany dodania do produkcji Bagdadu. Ponadto przypominają, że niedawno twórcy Valhalli przyznali, że postać Basima jeszcze wróci.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Assassin's Creed Valhalla

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze