Skip to main content

Ubisoft idzie po rekord. To już 29 raz, gdy przypomina o Beyond Good and Evil 2

O dziwo, gra wciąż powtaje.

Wczorajsza zapowiedź Beyond Good & Evil - 20th Anniversary Edition nie mogła obyć się bez krótkiej wzmianki o wyczekiwanym od 16 lat sequelu. Ubisoft raz jeszcze zapewnia, że gra nie została porzucona i wciąż jest w produkcji.

Redakcja PC Gamer wylicza natomiast, że to już 29 raz, gdy francuski wydawca wspomina o - wydawać by się mogło - zaginionej produkcji. Pierwszy raz o grze usłyszeliśmy w 2008 roku, więc rozpiętość osi czasu niewątpliwie robi wrażenie.

Zapowiedź zremasterowanego wydania „jedynki” była dobrą okazją na pokazanie kolejnego znaku życia. „Dowiedz się więcej o dzieciństwie Jade i tym, co łączy ją z Beyond Good and Evil 2, dzięki nowemu wątkowi poszukiwania skarbów w Hillys! Zbieraj ekskluzywne nagrody kosmetyczne w miarę postępów w grze i eksploracji planety!” - napisano w zapowiedzi nowych misji, które pojawią się w odświeżonej wersji.

Prezentacja rozgrywki sprzed pięciu lat jest już podobno nieaktualna.Zobacz na YouTube

Ostatnie informacje o postępach prac nie były zbytnio optymistyczne. Według nieoficjalnych doniesień z 2022 roku, prace nad projektem rozpoczęto podobno całkowicie od zera, a wszystkie ujawnione wcześniej materiały i informacje są dziś nieaktualne.

Natomiast w zeszłym roku redakcja Kotaku informowała, że źle dzieje się nie tylko w samej grze, ale i wewnątrz odpowiedzialnego za prace studia Ubisoft Montpellier. Obecnie nie jest jasne, czy projekt wszedł już fazę produkcji, czy może wciąż znajduje się na etapie projektowego piekła.

Na szczęście mamy przynajmniej remaster pierwszej części. Beyond Good & Evil - 20th Anniversary Edition zadebiutuje na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Switchu już 25 czerwca.

Zobacz także