Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 4 wynagrodzi grę zespołową

DICE o systemie „Field Upgrades”.

Deweloperzy ze studia DICE stworzyli nowy system, który w Battlefield 4 ma zachęcać do zespołowej rozgrywki w większym stopniu, niż rozwiązania z poprzednich odsłon.

Dzięki funkcji Field Upgrades, udane drużynowe akcje i wzajemna pomoc graczy w obrębie jednego składu będą aktywować bonusy, które zwiększą różne statystyki członków zespołu.

„Jeżeli graliście w Battlefield 2142, już pewnie wiecie czym jest ten system” - napisał na oficjalnym blogu Battlefield 4 główny projektant trybu wieloosobowego, Thomas Andersson. „W skrócie, Field Upgrades to wspomagacze, które mogą wpłynąć na kilka elementów mechaniki. Podobnie do specjalizacji w Battlefield 3, chodzi o szybszy bieg, wzmocnienie pancerza czy większą pojemność magazynka”.

Każdy gracz będzie mógł wybrać konkretną ścieżkę w zakresie Field Upgrades, a kolejne bonusy, które na nią się złożą, będą się stopniowo aktywować. Na szybkość aktywacji wpłynie oczywiście poziom współpracy w jednym, pięcioosobowym składzie.

„Najważniejsze jest dla nas, by pokazać wszystkim jak bardzo istotna jest współpraca. Staraliśmy się, by wszystkie elementy jakoś się do tego przyczyniały - oprawa audiowizualna, interfejs, mechanika i system postępów. Do tego dodajemy jeszcze lepszy system punktacji i myślę, że wszyscy zorientują się, że bycie częścią aktywnej drużyny to niezwykła satysfakcja” - dodał Andersson.

Battlefield 4 zadebiutuje 29 października, trafi na PC, PS3, Xboksa 360 oraz konsole nowej generacji.

Battlefield 4 - Gameplay
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze