Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

DICE chce ujednolicić interfejs w grach z serii Battlefield

Trwają już pierwsze testy.

Deweloperzy ze studia DICE ujawnili, że w najnowszych odsłonach cyklu Battlefield zamierzają ujednolicić interfejs użytkownika w rozgrywkach sieciowych.

Na potrzeby Battlefielda 1 twórcy opracowują nowe menu, które jednak znajdzie się też w starszych częściach serii - Battlefield 4 i Battlefield Hardline.

Autorzy obiecują, że przygotowywany interfejs pozwoli na stworzenie drużyny przed rozpoczęciem rozgrywki, a także na pozostanie w danym zespole po zakończeniu rundy.

Wprowadzony zostanie też mechanizm sugerujący graczom najlepsze dla nich mapy i tryby zabawy.

„Zadaniem nowego interfejsu użytkownika Battlefield jest poprawa wrażeń płynących z rozgrywki ze znajomymi i lepsze uwidocznienie istotnych informacji” - tłumaczy Dan Mitre ze studia DICE we wpisie opublikowanym na blogu cyklu.

Wczesną wersję interfejsu testują już niektórzy gracze Battlefielda 4. Po premierze Battlefielda 1 - wyznaczonej na 21 października - menu pojawi się też w Battlefield Hardline.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze