Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Do sklepów wysłano 14 mln egzemplarzy Star Wars Battlefront

10 mln osób gra w Battlefield.

Electronic Arts ujawniło w najnowszym raporcie finansowym, że do sklepów na całym świecie wysłano już 14 milionów egzemplarzy sieciowej strzelanki Star Wars Battlefront.

Nie oznacza to sprzedaży do klienta końcowego, ale warto też dodać, że mowa o okresie do końca marca obecnego roku, a od tego czasu wynik zapewne jeszcze się poprawił.

Wydawca podał także, że seria Battlefield cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, z 9,4 mln graczy we wszystkich tytułach w ostatnim kwartale.

Również EA Sports może mówić o wzroście liczby „unikatowych” graczy, i to aż o 65 procent, do poziom 54 milionów osób - jeśli mowa o konsolach, w porównaniu z ubiegłym rokiem.

EA jest więc w bardzo dobrej kondycji finansowej, w okresie od stycznia do końca marca zarabiając 899 mln dolarów, czyli znacznie więcej, niże 395 mln rok wcześniej.

Podsumowano też cały rok fiskalny. Także tutaj wyniki są imponujące, z przychodami na poziomie 4,4 mld dol. To nieco mniej, niż 4,5 mld w roku poprzednim.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze