Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Grafika z Battlefield 4 wykorzystana przez Polską Grupę Zbrojeniową

Bez zezwolenia.

Polska Grupa Zbrojeniowa bez zezwolenia wykorzystała grafikę ze strzelanki Battlefield 4. Koncern umieścił ilustrację w newsletterze rozsyłanym do zainteresowanych użytkowników.

Internauci zauważyli, że informacje ozdobione są obrazkiem pochodzącym z okładki produkcji studia DICE. Zabrakło co prawda logo gry i słynnego żołnierza, ale dostrzec można charakterystyczne pojazdy.

Warto zaznaczyć, że grafika w takiej formie dostępna jest za darmo w internecie. Polska Grupa Zbrojeniowa w swoim newsletterze nie przedstawiła jednak informacji na temat źródła oraz autora ilustracji.

Koncern dokonał już stosownej modyfikacji, usuwając obrazek powiązany z Battlefield 4. Przedstawiciele firmy wystosowali również oświadczenie, w którym wyjaśnili, że został użyty „w sposób nieświadomy”.

Spółka wyjaśniła, że ilustrację zamieściła zewnętrzna agencja odpowiedzialna za powstanie strony internetowej PGZ. W komunikacie zaznaczono, że obecnie prowadzona jest analiza umów zawartych ze wspomnianym podmiotem.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze