Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 2042 - skaner dysków z danymi

Jak używać skanera dysków w Hazard Zone.

Pozyskiwanie dysków to cel główny trybu Hazard Zone w Battlefield 2042. By odnaleźć te obiekty, przydatny - niemal niezbędny - jest gadżet, który znajdziemy tylko w tym trybie gry. To skaner dysków z danymi.

Skaner (1) to jedyny gadżet, który nic nie kosztuje w tym trybie.

Skaner dysków zajmuje ten sam slot, co inne gadżety - wyrzutnia rakiet, apteczka czy pancerz. Dlatego też nie warto, by wszyscy członkowie oddziału go wyposażali. Wystarczy jeden, by na początku rundy przyjrzeć się lokalizacji dysków. Reszta - o ile mają walutę - może wykupić inne gadżety.

Po wylądowaniu na mapie od razu wyposaż gadżet - wciskając 4 na klawiaturze lub d-pad w prawo na padzie, tak jak normalne gadżety. Postać spojrzy przez skaner, jak przez lornetkę. Na ekranie zobaczysz niebieskie okręgi (2), które symbolizują mniej więcej obszar, w którym znajdują się dyski. Gdy wycelujesz w jakiś okrąg, zobaczysz też informacje (3) odnośnie odległości do celu i liczby dysków, które się tam znajdują.

To wszystko. Warto jednak zaznaczyć, że czasem okręgi mogą się przemieszczać - to oznacza, że dysk jest w posiadaniu wrogiego oddziału. Można więc wykorzystać skaner do śledzenia wrogów, którzy przechwycili już dyski.

Następnie: Battlefield 2042 - odradzanie w Hazard Zone

Spis treści: Battlefield 2042 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Battlefield 2042 - jak grać w Hazard Zone: cel i zasady

O autorze

Komentarze