Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 2042 radzi sobie coraz gorzej. Gracze na Steamie wolą poprzednie części

Czy to zapowiedź końca?

Dane pochodzące ze Steama ujawniają, że liczba graczy bawiących się w Battlefield 2042 wciąż spada. Co więcej, najnowsza część serii strzelanek przegrywa w kwestii popularności z Battlefieldem 5 i radzi sobie tylko nieco lepiej od Battlefielda 1.

Sytuację obrazuje porównanie liczb z analitycznego serwisu SteamDB. W momencie pisania wiadomości, na platformie Valve w Battlefield 2042 gra ok. 5200 osób, a w Battlefield 5 - aż 12200. Battlefield 1 co prawda ustępuje najnowszej odsłonie cyklu, ale niewiele, z liczbą 4700 użytkowników.

Dla porównania warto też spojrzeć na liczbę graczy w przedziale 24 godzin:

  • Battlefield 2042 - 8130
  • Battlefield 5 - 19483
  • Battlefield 1 - 7637

Nie znamy co prawda danych pochodzących z Origin/EA App, a więc platform wydawcy, jednak nastroje społeczności Steama sugerują, że wielu graczy po prostu nie chce dać szansy Battlefield 2042 - a znacząca poprawa stanu produkcji względem premierowej wersji nie jest wystarczająca, by kontynuować zabawę.

Krzywa obrazująca spadek graczy od momentu premiery aż do dziś

Liczne wpisy na forum Reddit pokazują, że gracze są rozgoryczeni nie tylko kontrowersyjnymi decyzjami deweloperów i EA - jak rezygnacja z klas na rzecz Specjalistów - ale też niską jakością rozgrywki właśnie w porównaniu ze starszymi odsłonami serii, między innymi Battlefield 5 i 1.

Krytyka przerodziła się jednak w nienawiść i agresję skierowaną w stronę deweloperów, a niedawno moderatorzy subreddita Battlefield 2042 grozili tymczasowym zamknięciem segmentu.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze