Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Battlefield 2042 - posiadacze PC i konsol zagrają razem

Potwierdzono funkcję cross-play.

  • Battlefield 2042 pozwoli na rozgrywkę międzyplatformową
  • Przewidziano dwie grupy: osobne dla PC, PS5 i Xbox Series X/S oraz PS4 i Xbox One
  • W planach też możliwość przenoszenia postępów między urządzeniami

EA poinformowało, że Battlefield 2042 zaoferuje tak zwany cross-play, a więc funkcję pozwalającą na wspólną rozgrywkę posiadaczom różnych platform sprzętowych.

Opcję ujawniono we wpisie podsumowującym szczegóły o grze. Gracze mają jednak rywalizować w dwóch grupach: dla właścicieli PC, PS5 i Xbox Series X/S oraz osób używających PS4 i Xbox One. Podział to efekt faktu, że platformy poprzedniej generacji otrzymają nieco okrojoną wersję gry.

W Battlefield 2042 powrócą pojazdy

Twórcy jednocześnie zapewniają, że na komputerach osobistych i nowych konsolach tak zwany cross-play będzie opcjonalny. Nie zabraknie bowiem możliwości wyłączenia funkcji, by toczyć zmagania jedynie z posiadaczami danego sprzętu.

To nie wszystko, ponieważ w planach jest opcja przenoszenia postępów i dokonanych w produkcji zakupów między wszystkimi platformami, co oznacza, że na PC uzyskamy dostęp do przedmiotów odblokowanych na PS5 lub Xbox Series X/S i odwrotnie.

Poinformowano także o przesunięciu planowanych początkowo na lipiec technicznych testów gry - wybrani przez studio DICE gracze sprawdzą wczesną wersję produkcji dopiero w drugiej połowie lata. Powodem opóźnienia jest chęć zaimplementowania cross-play.

Zapewniono też, że pod względem zawartości i funkcji wersje PS4 i Xbox One są takie same, jak wydania PC i na nowe konsole. Jedyne różnice sprowadzą się do mniejszej maksymalnej liczby użytkowników (64) i wielkości map. Sam Battlefield 2042 zadebiutuje 22 października.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze