Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Baldur's Gate 3 - Znajdź klauna Śliniaka

Poszukiwanie części ciała martwego klauna.

Zadanie Znajdź klauna Śliniaka w BG3 powiązane jest z morderstwami, które mają miejsce w Rivington i Dolnym Mieście. Twoim zadaniem jest skompletowanie części ciała klauna, na polecenie jego byłej szefowej, Lukrecji. Misję tą warto realizować powoli wraz z innymi zadaniami głównej fabuły.

By rozpocząć zadanie udaj się w Rivington na plac cyrkowy. Gdy zbliżysz się do sceny w północno-wschodnim rogu (1), po krótkiej cutscenie rozpocznie się starcie. Po zakończeniu walki porozmawiaj ze stojącą nieopodal na zachód Lukrecją (2).Teraz musisz skompletować części ciała klauna. Warto zauważyć, że sporo ważą, dlatego póki co możesz przechowywać je w skrzyni obozowej.

Porozmawiaj z handlarzem Popperem mającym stoisko na południe od Lukrecji. Jeden z przedmiotów na wystawie to ręka klauna. Wykradnij ją ukrywając się lub spróbuj podnieść, by aktywować dialog ze sprzedawcą i móc ją odkupić (10000 sztuk złota) lub przekonać go w inny sposób (na przykład zastraszaniem), byś mógł zabrać ją taniej lub za darmo.

Kolejny element to: tors. Znajdziesz go w podziemiu Świątyni Otwartej Dłoni przy zwłokach pokonanych dopplerów. Szczegóły, jak się tam dostać, znajdziesz w opisie zadania Rozwiąż sprawę morderstw w Świątyni Otwartej Dłoni. Alternatywne wejście znajduje się od północnej strony - jaskinia na skale nad plażą.

Kontynuuj poszukiwania w Dolnym mieście. Miednicę (3) odnajdziesz w zamkniętym domu na północ od Bramy Bazyliszka, którego drzwi możesz otworzyć wytrychem lub je zniszczyć. Druga ręka (4) znajduje się na nadbrzeżu, w domu ofiary - Franca. W budynku znajduje się ukryty właz do piwnicy (5), pod skrzynią podróżną.

Poszukiwana część ciała znajduje się przy znalezionych w podziemiu zwłokach. Noga znajduje się w domu grabarza (6). Wystarczy wejść do budynku i zejść do piwnic - uważaj na grupę panoszących się tam pająków. Stopa znajduje się w domu Rainforesta (7). Ponownie zejdź do piwnicy korzystając z włazu pod schodami (8).

Ostatnia część - mózg - znajduje się na północ od punktu nawigacyjnego Świątynia Baala w kanałach pod miastem. Dotrzesz do niej dopiero, gdy poczynisz postępy w głównym wątku fabularnym poszukując kamienia Orin.

Narząd leży przy jednym ze masakrowanych ciał leżących w grupie. Po zebraniu wszystkich części ciała wróć po nagrodę do Lukrecji w Cyrku Ostatnich Dni, od której pobierałeś zadanie.

Spis treści: Baldur's Gate 3 - Poradnik, Solucja

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Baldur's Gate III

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.

Komentarze