Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Atlas Fallen - Kamienie esencji: do czego służą, jak działają

Wszystkie informacje o Kamieniach esencji.

Właściwe zarządzanie kamieniami esencji w Atlas Fallen to jedna z najważniejszych mechanik. Większość umiejętności, które nabywamy i rozwijamy w trakcie rozgrywki zawiera się właśnie w tych kamieniach. Poniżej prezentujemy podstawowe informacje na ich temat.


Na tej stronie:


Receptury, arsenał i rodzaje Kamieni

Dostęp do konkretnych kamieni esencji uzyskujemy w momencie, gdy posiadamy receptury potrzebne do ich wykonania. Receptury zdobędziemy wykonując misje, handlując lub odkrywając je w skrzyniach rozsianych po całym świecie.

Spis wszystkich receptur i opracowanych kamieni znajdziemy w zakładce rękawicy (1) w menu postaci. Wszystkie posiadane kamienie znajdują się w arsenale (2). Zwróć uwagę, że kamienie różnią się kolorystyką, kształtem oraz przezroczystością.

Przezroczysty symbol oznacza, że posiadamy recepturę potrzebną do wytworzenia danego kamienia i musimy wydać odpowiednią ilość zasobów, aby kamień był dostępny.

Kolor kamieni symbolizuje ich kategorię. Przykładowo, zielone są związane z działaniami bożków, a czerwone wzmacniają zdolności ataku. Pełny spis kolorów znajduje się w legendzie.

Liczba kamieni, które możesz wykorzystać w trakcie walki jest ograniczona i uzależniona od stopnia rozwoju paska impetu (3). Na dany stopień przypadają cztery kamienie – jeden aktywny (w kształcie rombu) oraz trzy pasywne (kwadratowe).

Po prawej możesz zobaczyć opis danego kamienia (4). Poniżej znajduje się panel ulepszania oraz opracowywania receptur (5). To tutaj dowiemy się ile pyłu esencji musimy wydać oraz jakich zasobów potrzebujemy do wykorzystania receptury.


Zastosowanie Kamieni w walce

Jak zostało to wspomniane wcześniej, w grze mamy kamienie pasywne i aktywne. Te pierwsze zobaczysz pod paskiem impetu po lewej stronie (6). Są to kamienie, które aktywują się automatycznie w miarę napełniania paska impetu.

Po drugiej stronie ujrzysz zestawienie kamieni aktywnych (7), które wybrałeś w menu. Kamienie te są dostępne dopiero, gdy naładujesz wystarczająco pasek impetu, ale to od nas zależy kiedy chcemy je wykorzystać. Musimy wówczas wcisnąć właściwą kombinację przycisków. Warto pamiętać, że kamienie aktywne potrzebują czasu na regenerację, ale czas ten można skrócić dokonując ulepszeń.

Następnie: Atlas Fallen - Pył esencji: jak zdobyć

Spis treści: Atlas Fallen - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Atlas Fallen - pancerze i atuty

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Atlas Fallen

PS5, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Damian Laszczak

Damian Laszczak

Guide Writer

Damian jest odpowiedzialny za tworzenie poradników.
Komentarze