Skip to main content

Assassin's Creed Odyssey - Legowisko węża

Misja główna (rozdział Strzeż się węży): zebranie kultu Czcicieli, Dejmon.

Zadanie to włączy się automatycznie po zabiciu Elpenora w ramach misji głównej o nazwie Wąż w trawie.

Po pozbyciu się handlarza bronią oraz wysłuchaniu Pytii w ramach zadania Prawda wyjdzie na jaw kolejnym celem będzie spotkanie się z Herodotem w pobliżu tajnego wejścia do świątyni Apolla (A).

Podejdź do historyka i rozpocznij z nim rozmowę. Po jej zakończeniu przejdź przez drzwi, które będą prowadzić do tajnego przejścia.

Celem jest dotarcie na spotaknie tajnej organizacji oraz zdobycie, jak najwięcej informacji na temat Czcicieli.

Po wejściu do środka kieruj się cały czas przed siebie, nie przejmując się szpalerem żołnierzy.

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po chwili dotrzesz do sali wypełnionej postaciami w maskach. Po zakończeniu przerywnika będziesz musiał nieco się rozejrzeć.

Zacznij od głównej sali (1). Podchodź do postaci, przy których znajdują się znaczki lup i wchodź w dyskusje. Podejmowane w ich trakcie wybory nie będą miały żadnych konsekwencji.

Po pierwszej fazie śledztwa przechodź do okolicznych lokacji (2-4) i kontynuuj dochodzenie (zdobędziesz tu dokument, podsłuchasz rozmowę i pozwolisz lub zapobiegniesz egzekucji).


Kiedy zbierzesz wszystkie dowody podejdź do artefaktu (5) na środku sali. W tym momencie rozpocznie się finalny przerywnik, w którym poznasz tożsamość Dejmos - okaże się, że, w zależności od postaci, którą grasz, jest to Aleksios lub Kasandra. Po zakończeniu scenki weźmiesz jeszcze udział w rozmowie z Herodotem i odblokujesz możliwość zabijania członków Kultu Kosmosa.

Zobacz także