Skip to main content

Assassin's Creed Odyssey - Konsultacje z duchem, Prawda wyjdzie na jaw

Misje główne (rozdział O wizjach i wizjonerach): wyrocznia delficka, Herodot, Pytia.

Po zakończeniu poprzedniego rozdziału o nazwie Polowanie na Wilka, a konkretnie misji Wilk ze Sparty w dzienniku automatycznie rozpocznie się kolejny rozdział o nazwie Wilk i wąż.

Po rozmowie z Barnabasem w ramach misji o nazwie Naprzód do Fokidy, w dzienniku rozpocznie się bieżący rozdział o nazwie O wizjach i wizjonerach, który przeplata się z powyższym.

Chociaż kolejność wykonywania zadań nie ma, do pewnego momentu, znaczenia, to na początek polecamy przejść misję o nazwie Los Wilka.

Poniższe misje z bieżącego rozdziału są związane przede wszystkim z delficką wyrocznią oraz kapłanką o imieniu Pytia.


Konsultacje z duchem

Po odwiedzeniu Elpenora i jego ucieczce skieruj się do wyroczni delfickiej (A).

Możesz też otworzyć obrazek z mapą w drugim oknie lub pobrać na dysk.

Po dotarciu do świątyni udaj się do wejścia (1). Kiedy się zbliżysz rozpocznie się scenka, w której bohater będzie rozmawiał z Barnabasem i nową postacią - Herodotem.

Po zakończeniu dialogu ponownie udaj się do wejścia do świątyni. Tym razem wejdziesz do środka i będziesz mógł porozmawiać z Pytią. Bez względu na sposób poprowadzenia rozmowy, wyrocznię zabiorą strażnicy, a bohater będzie musiał opuścić świątynię. Na zewnątrz ponownie będziesz musiał porozmawiać z Herodotem.


Prawda wyjdzie na jaw

Po zakończeniu zadania Konsultacje z duchem oraz Los Wilka będziesz musiał dotrzeć do Pytii i porozmawiać z nią sam na sam.

Udaj się w kierunku jej prywatnej rezydencji (B) leżącej na zachód od świątyni. Miejsce to jest silnie strzeżone przez strażników, ale możesz szybko ich ominąć. Wystarczy skorzystać z drzewa (2), po którym dostaniesz się na piętro (3) rezydencji.Stąd wystarczy przedostać się na dziedziniec. Odwrócić uwagę lub zabić strażnika (4), jeśli jakiś tu stoi, a potem przejść przez drzwi (5) prowadzące do pomieszczenia z Pytią. Po zakończeniu rozmowy opuść rezydencję i skieruj się do Herodota, czekającego na trakcie na północ od willi. W ten sposób zakończysz bieżącą misję i rozdział.

Zobacz także