Wiedźmin 3 - Czarna perła

Nidas, wyspa Arinbjorn, gdzie jest perła - zadanie poboczne w Novigradzie

Misję Czarna Perła w grze Wiedźmin 3 możesz aktywować spotykając się z Nidasem (1), który rozmawia z kilkoma kompanami w zachodniej części Novigradu. Poprosi cię on, abyś zdobył dla niego tytułową czarną perłę znajdującą się na wschód od wyspy Arinbjorn. Sugerowany poziom doświadczenia to 13.

w3_skellige_12

Mapę można obejrzeć w całości w tym miejscu.

Weteran wielu wojen obiecał przywieźć ją żonie, ale przez wojaczkę się zestarzał i sam nie da rady podołać zadaniu. Kiedy zapoznasz się z historią marynarza wyrusz na wyspy Skellige. Dostęp do nich otrzymasz podczas kampanii, a konkretnie w trakcie wykonywania zadania głównego Kierunek - Skellige.

Po znalezieniu się na miejscu skieruj się na wąski pas ziemi (2) prowadzący do latarni morskiej. Na ścieżce natkniesz się na Nidasa, z którym rozpocznij rozmowę. Po chwili zleceniodawca zaprowadzi cię na plażę.

Wskocz z niej do wody i wypłyń nieco w morze w stronę łowiska (3), gdzie zanurkuj i zacznij poszukiwania czarnej perły. Możesz próbować korzystać z wiedźmińskich zmysłów już w trakcie pływania, a nie nurkowania. Na czerwono będą zaznaczane muszle z perłami. Nurkuj i otwieraj.

w3_skellige_13

Mapę można obejrzeć w całości w tym miejscu.

Większość pereł będzie biała, ale w końcu powinieneś trafić na czarną. W poszukiwaniach mogą przeszkadzać ci syreny. Będziesz musiał albo się do nich przyzwyczaić (utrudniają nieco pływanie pod wodą) albo zabić (wtedy dopłyń na miejsce połowu łodzią i rozpraw się z nimi z jej pokładu).

Po zdobyciu czarnej perły powróć do Nidasa stojącego na brzegu. Pomóż mu uporać się z grupą utopców i przekaż perłę. Okaże się, że weteran piechoty nie wziął ze sobą pieniędzy, ale obieca ci je oddać w Novigradzie. Wróć zatem do miasta i skieruj się do Złotego Jesiotra, gdzie przeprowadź finalną rozmowę z weteranem.

Zobacz także: Wiedźmin 3 - zadania poboczne (spis alfabetyczny)

Spis treści: Wiedźmin 3 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami