Królik Bugs pobije Supermana - gra MultiVersus już oficjalnie

Premiera darmowej produkcji w 2022 roku.

  • Multiversus to bijatyka w stylu Super Smash Bros.
  • W grze pojawią się postacie należące do Warner Bros - w tym Królik Bugs, Batman i Superman
  • Tytuł będzie darmowy

Po serii przecieków, firma Warner Bros. oficjalnie zapowiedziała Multiversus - bijatykę z postaciami należącymi do firmy. Gra będzie dostępna za darmo i ukaże się w 2022 roku na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Tytuł budzi skojarzenia z Super Smash Bros. - akcja toczy się na dużych, kilkupoziomowych arenach. Pozycja położy nacisk na zmagania dwa na dwa, ale pojawią się walki jeden na jednego i przeznaczony dla maksymalnie czterech użytkowników tryb, w którym tylko jedna osoba może wygrać.

Gra pozwoli pokierować bohaterami z serii marek należących do Warner Bros. Wśród potwierdzonych wojowników są Batman, Superman, Wonder Woman, Harley Quinn, Kudłaty ze „Scooby-Doo”, Królik Bugs, Arya Stark z „Gry o tron”, Tom i Jerry, Finn i Jake z „Pora na przygodę!”, Steven Universe i Gamet oraz zupełnie nowa postać - Reindog.

Każdy śmiałek dysponuje unikalnymi ruchami i technikami, których zestawy gracz dobierze według preferencji. Twórcy podkreślają, że kluczowym elementem rozgrywki jest łączenie ataków różnych herosów - przykładowo lasso Wonder Woman można połączyć z kanapkowym pociskiem Kudłatego, a zdolność zmiany twarzy Aryi z laserowym wzrokiem Supermana.

W planach są plansze związane z poszczególnymi bohaterami - gracze powalczą między innymi w jaskini Batmana i drzewnym forcie należącym do Finna i Jake'a. Bohaterom głosów użyczą aktorzy kojarzeni z postaciami - przykładowo w Mrocznego Rycerza wcieli się Kevin Conroy, Tara Strong w Harley Quinn, Eric Bauza w Królika Bugsa, a Maisie Williams w pannę Stark.

multiversus_screen
W planach różne skórki dla postaci

Multiversus zaoferuje opcję rozgrywki międzyplatformowej oraz możliwość przenoszenia postępów między poszczególnymi urządzeniami. Do tego kod sieciowy oparty na serwerach dedykowanych.

Za projekt odpowiada studio PlayerFirst Games, które obiecuje, że po premierze gra otrzyma sezony „wypełnione zawartością”. Twórcy zamierzają przeprowadzić testy, do których można już się zarejestrować na oficjalnej stronie internetowej tytułu.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami