Wiedźmin 3 na PS5 i Xbox Series X/S już w bazie PEGI. Premiera wkrótce?

Odświeżony Dziki Gon coraz bliżej.

CD Projekt wciąż nie ujawnił dokładnej daty premiery Wiedźmina 3 na PS5 i Xbox Series X/S. Niewykluczone jednak, że produkcja ukaże się niedługo, ponieważ pojawiła się w bazie PEGI.

Europejska agencja odpowiedzialna za przyznawanie kategorii wiekowym grom oceniła Dziki Gon w wersji na konsole nowej generacji, na co zwrócili uwagę między innymi redaktorzy serwisu Gematsu. Klasyfikacji dokonano dzisiaj, 19 października.

Podobnie jak wcześniejsze edycje, next-genowe wydanie Wiedźmina 3 otrzymało od ekspertów z PEGI oznaczenie 18+, co oznacza, że produkcja przeznaczona jest dla graczy pełnoletnich. Zwrócono uwagę, że tytuł zawiera przemoc i wulgarne słownictwo.

Ocena gier przez tego typu organizacje zazwyczaj oznacza, że premiera danej pozycji jest coraz bliższa, a twórcy są niemal gotowi na pokazanie projektu. Być może więc wkrótce CD Projekt ujawni więcej szczegółów o Dzikim Gonie na nowe konsole, wraz z terminem debiutu.

Według oficjalnych informacji, Wiedźmin 3 trafi na PS5 i Xbox Series X/S pod koniec 2021 roku. Next-genowa wersja zaoferuje liczne usprawnienia techniczne i graficzne, w tym obsługę ray tracingu, a w pakiecie znajdą się nie tylko podstawowa produkcja, ale też dwa dodatki.

Reklama

Skocz do komentarzy (5)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (5)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami