Call of Duty Vanguard może być pierwszą częścią trylogii

Twórcy mają plany na więcej opowieści.

Duet scenarzystów Call of Duty: Vanguard chce, by postacie z kampanii fabularnej stały się „maskotkami” serii i pojawiły się jeszcze w dwóch odsłonach z akcją podczas II wojny światowej.

- Zaczęliśmy proces zastanawiając się, jak stworzyć ikonicznych bohaterów CoD? Wcześniej czegoś takiego w Call of Duty nie było - wyjaśniła Sam Maggs, odpowiedzialna w przeszłości między innymi za opowieść Ratchet & Clank: Rift Apart.

- Jeśli spojrzymy na gry typu Halo, myślimy o Master Chiefie, ale w CoD nikt się w ten sposób nie wyróżnia - dodała, rozczarowując zapewne wszystkich fanów Johna Price'a i sierżanta Soapa.

- Zastanawialiśmy się, jakie mogą być takie wyróżniające się postacie w Call of Duty, ponieważ chcemy stworzyć Vanguard 2 i Vanguard 3, dwie kolejne opowieści z tymi bohaterami - ujawniła autorka.

- Tak przy okazji, to informacje ekskluzywne dla Comic Conu. Nigdy wcześniej tego nie mówiliśmy - dodał drugi scenarzysta, Tochi Onyebuchi. Informacje ujawniono właśnie podczas imprezy w Nowym Jorku.

W sferze fabuły Vanguard wkracza w rejony alternatywnej historii II wojny światowej. Czwórkę bohaterów połączy jeden cel - zlikwidowanie tajemniczego Projektu Feniks, którego celem jest zapewnienie ciągłości rządów i stabilności władzy po śmierci Hitlera.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami