God of War Ragnarok ma innego reżysera niż poprzednia część

Cory Barlog ustępuje miejsca Ericowi Williamsowi.

  • To Eric Williams, wieloletni pracownik studia
  • Santa Monica przyznaje, że lubi świeżość w zespole
  • Sam Barlog nie czuje się na siłach po kierowaniu projektem God of War

Mimo sporego sukcesu gry God of War, w przypadku sequela Santa Monica Studio zdecydowało się na zmianę reżysera. Pracami nad pokazanym wczoraj Ragnarokiem nie kieruje już Cory Barlog.

Deweloper ustępuje miejsca Ericowi Williamsowi, który jest obecny w studiu już od 2004 roku i miał wkład w każdą odsłonę cyklu o bogu wojny - w mniejszej lub większej części.

Skąd dość niespodziewana zmiana? W materiale opublikowanym po pokazie PlayStation Showcase, Williams wytłumaczył, że Santa Monica Studio lubi po prostu eksperymentować przy każdym projekcie i wprowadzać świeżość do zespołu. Sam Barlog przyznał też, że projekty o tak pokaźnej skali są dość wyczerpujące i trzeba znaleźć osobę, która nie tylko spojrzy na serię z innej perspektywy, ale też ma siły, by wziąć obowiązki na barki.

Williams (na środku) i Barlog (po prawej)

Barlog reżyserował już dwie części serii (God of War z 2018 roku i God of War 2 z 2007 roku). Aktualnie również pracuje nad jakimś projektem, ale nie ujawnia szczegółów.

Eric Williams podkreślił, że chce kontynuować drogę obraną przez poprzedniego reżysera, opowiadając „płynącą prosto z serca historię o podróży ojca i syna”.

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami