Kinguin wycofał z oferty Frostpunk 2, platforma wydała oświadczenie

Twórcy dziękują fanom za wsparcie.

  • Frostpunk 2 zniknął z oferty Kinguin
  • Serwis obiecuje przeanalizować zasady udostępniania gier w preorderze
  • Do sprawy odnieśli się też twórcy tytułu ze studia 11 bit

Kinguin wycofał z oferty preorder na Frostpunk 2. Szefostwo witryny wydało też oświadczenie, w którym obiecało przeanalizować zasady udostępniania produkcji w przedsprzedaży.

W ubiegłym tygodniu studio 11 bit zwróciło uwagę, że na platformie z kluczami do gier sprzedawany jest tytuł zespołu, choć twórcy nie ujawnili nawet ceny. Deweloperzy nazwali handlarzy „oszustami”, działającymi pod ochroną „oszukańczego” portalu.

Kinguin przeprosiło polską firmę, ale oferta na produkcję wciąż była dostępna. Teraz to się zmieniło: link do karty katalogowej Frostpunk 2 jest nieaktywny, co oznacza, że pozycję usunięto z katalogu. W międzyczasie serwis wydał oświadczenie.

„Kierując się opiniami społeczności graczy z ubiegłego tygodnia, poddamy analizie nasze kryteria udostępniania preorderów na Kinguin. Nadal zależy nam, by nasi klienci mogli kupować ulubione produkcje w jak najlepszych cenach, w tym w przedsprzedaży i słuchamy głosu graczy” - napisano. Nazwa Frostpunk 2 nie pada, ale komunikat najpewniej odnosi się do zaistniałej sytuacji.

„Kinguin działa transparentnie, a wszystkie sprzedawane na naszej stronie produkty pochodzą z kanałów dystrybucyjnych deweloperów lub wydawców. Udowadnia to nasz wskaźnik gwarancji jakości: ponad 99,5 procent naszych kluczy jest sprawdzonych i z powodzeniem aktywowanych przez konsumentów. Ponadto w 2020 roku 95 proc. preorderów zostało zrealizowanych, a poziom satysfakcji klientów wyniósł 87 proc.” - napisano.

W międzyczasie twórcy Frostpunk 2 podziękowali fanom i przedstawicielom mediów za wsparcie oraz nagłośnienie sprawy. Przyznają, że użyte słownictwo było „ostre”, ale dodają, że „okazało się skuteczne”.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami