Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

11 bit studios chce wydać 6 gier do końca przyszłego roku. Firma podała szczegóły

Frostpunk 2 z przybliżonym terminem premiery.

11 bit studios przedstawiło ambitne plany na przyszłe kilkanaście miesięcy. Polski wydawca zamierza wydać do końca 2024 roku aż sześć tytułów. Jednym z nich będzie Frostpunk 2, który doczekał się zawężonego terminu premiery.

Szczegóły podano podczas dzisiejszej konferencji dla inwestorów, której zapis znajdziemy na oficjalnej stronie firmy. Dowiedzieliśmy się, że pierwszy w kolejce do wydania jest Niezwyciężony, a więc tytuł oparty na powieści Stanisława Lema. Premierę produkcji od studia Starward Industries zaplanowano na trzeci lub czwarty kwartał 2023 roku.

Również w czwartym kwartale ukaże się The Thaumaturge - mroczne RPG od zespołu Fool’s Theory, odpowiedzialnego za prace nad remake'iem pierwszego Wiedźmina. Kolejne miejsce na liście zajmuje mobilne wydanie Frostpunka. Premierę zaplanowano na drugą połowę 2023 roku.

W pierwszym kwartale 2024 roku otrzymamy tajemniczy Project N, o którym nie wiadomo na ten moment zbyt wiele. Twórcy zapewniają jednak, że tytuł znajduje się aktualnie w fazie alfa i da się go ograć od początku do końca.

Co zapewne najbardziej interesujące, w końcu otrzymaliśmy przybliżony termin premiery Frostpunk 2. Wyczekiwany sequel ma trafić na rynek w pierwszej połowie 2024 roku. Prace przebiegają sprawnie, a w najbliższych miesiącach otrzymamy kolejne zwiastuny i szczegóły.

Źródło: 11 bit studios

Jeszcze w pierwszej połowie 2024 roku zadebiutuje także The Alters, o którym nie słyszeliśmy już od dłuższego czasu. Według zapowiedzi, w grze skupimy się na współpracy z samym sobą, by przetrwać w nieprzyjaznych warunkach. Pierwszy i jedyny trailer opublikowano w zeszłym roku.

Zestawienie zamyka kolejny tajemniczy tytuł, chowający się pod nazwą Projekt 8. W tym przypadku nie dostaliśmy żadnych szczegółów, także w kwestii daty premiery. Gra ma zostać zaprezentowana w przyszłym roku.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze