Bloodborne FPP - mod włącza widok z pierwszej osoby na PS4

Dzięki specjalnemu hełmowi.

Popularne Bloodborne doczeka się wkrótce nowej modyfikacji, wprowadzającej do gry rozgrywkę w perspektywie pierwszej osoby.

Za projekt odpowiadają niejaki „Garden of Eyes” oraz „Zullie the Witch”. Ta ostatnia osoba przygotowała wcześniej podobny projekt dla Dark Souls 3, zbierając - jak sama przyznaje - cenne doświadczenia.

Jak można oczekiwać, rozgrywka i eksploracja w FPP wyglądają całkiem inaczej. Zwłaszcza walki z bossami przy bardziej ograniczonej perspektywie wypadają dość przerażająco.

Mod wprowadza do gry nowe nakrycie głowy, Great One Hat. Pozyskujemy je na samym starcie kampanii, a założenia sprzętu na głowę włącza właśnie świeżą perspektywę. Twórcy zmodyfikowali nawet niektóre animacje rąk, by pasowały do widoku.

Zullie the Witch przyznaje, że w pracach pomogło właśnie przygotowanie podobnego projektu dla Dark Souls 3. „Mod FPP ma długą historię dzięki temu, że FromSoftware w minimalnym stopniu zmieniło kamerę z Demon's Souls aż do Sekiro” - komentuje twórca w YouTube.

„Z wyjątkiem czarnej owcy, Dark Souls 2. To na wiele sposobów ten sam mod, który stworzyłem dla Dark Souls, by przekazać później do Dark Souls 3 i Sekiro. Nie mogę się doczekać, by przenieść go także do Elden Ring” - dodaje.

Modyfikacja nie jeszcze publicznie dostępna, lecz Garden of Eyes zapewnia, że opublikuje ją wkrótce na swojej stronie w serwisie Patreon.

Mody na konsolach PS4 pozostają obecnie ciekawostką, ponieważ do instalacji potrzebna jest zmodyfikowana wersja konsoli, umożliwiająca wgrywanie własnych plików.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami