Back 4 Blood - crossplay, jak włączyć

Rozgrywka międzyplatformowa na PC, PlayStation, Xbox.

Back 4 Blood to gra kooperacyjna. W przypadku tego tytułu trudno powiedzieć, że rozgrywka solo też jest możliwa - teoretycznie można grać tylko z botami, ale co to za zabawa?

Często gramy więc z nieznajomymi, ale możemy też umawiać się ze znajomymi. Nawet, jeśli my gramy na konsoli Xbox, a oni na PlayStation lub PC. Gra oferuje pełen crossplay.

Rozgrywka międzyplatformowa jest domyślnie włączona, ale łatwo przez przypadek ją wyłączyć. Na początku przygody, gdy chcemy przejść do rozgrywki, w pewnym momencie wyskakuje powiadomienie o zablokowaniu crossplayu - z pośpiechu łatwo zatwierdzić tę opcję.

Włączenie crossplay to jednak prosta sprawa. Po prostu przejdź do menu gry (nie do menu opcji i ustawień, co ważne) i wybierz zakładkę Rozgrywka (1), a niżej kliknij Preferencje.

crossplay

W kolejnym oknie możesz już włączyć crossplay (2). To kwestia jednego kliknięcia.

Jeśli chodzi o kooperacyjne misje w kampanii, to nie ma żadnych słabych stron rozgrywki międzyplatformowej. Im więcej graczy do wyszukiwania, tym lepiej dla gry.

Jeśli jednak w trybie Versus nie chcemy grać przeciwko użytkownikom PC, grając na konsolach, można pomyśleć o wyłączeniu systemu crossplay.

Więcej porad:

Spis treści: Back 4 Blood - poradnik i najlepsze porady

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami