Skip to main content

Chiński Tencent przejmuje Turtle Rock - twórców Left 4 Dead i Back 4 Blood

Studio zachowa niezależność.

Chiński Tencent poinformował o przejęciu studia Turtle Rock, które odpowiedzialne jest za powstanie słynnego Left 4 Dead i wydanego niedawno Back 4 Blood.

Transakcji dokonano poprzez nabycie Slamfire - firmy, do której bezpośrednio należy wspomniany zespół. Nie przedstawiono jednak dokładnych szczegółów zakupu, w tym zainwestowanej przez Chińczyków kwoty.

W oficjalnym komunikacie podkreślono, że Turtle Rock zachowa niezależność, wciąż działając z dotychczasowej siedziby w amerykańskim Lake Forest. Zmiana właściciela nie wpłynie na zatrudnionych pracowników i rozwój Back 4 Blood, a ekipą nadal pokierują współzałożyciele studia - Phil Robb i Chris Ashton.

Zobacz na YouTube

- Nie możemy się doczekać dołączenia do rodziny zespołów Tencentu. Wyjątkowi partnerzy firmy, globalny zasięg, ogromna wiedza o branży i bezprecedensowe wsparcie pomogą nam stworzyć ambitne gry, o których zawsze marzyliśmy, zachowując jednocześnie autonomię i niezależność - mówi Steve Goldstein, prezes studia.

Turtle Rock to już szóste studio przejęte w tym roku przez chińską firmę. Wydawca z Państwa Środka wykupił Riot Games, Funcom, Splash Damage, Supercell i Digital Extreme. Poza tym posiada mniejszościowe udziały między innymi w Epic Games, Activision Blizzard, Ubisofcie, Paradox Interactive, Remedy Entertainment, Frontier Developments, Dontnod i Bloober Team.

Zobacz także