Pogoda i pora dnia będą miały znaczenie w Elden Ring - nowe szczegóły

O postaciach i walce.

Bandai Namco zaktualizowało oficjalną stronę internetową Elden Ring, ujawniając szereg detali na temat założeń świata oraz systemów rozgrywki. Dowiedzieliśmy się na przykład, że podczas walki znaczenie będzie miała pogoda oraz pora dnia.

Gracz wcieli się w postać określaną jako Tarnished (na wzór Chosen Undead czy Ashen One z Dark Souls), eksplorując otwarty świat na piechotę lub na naszym rumaku, potrafiącym najwidoczniej wykonywać bardzo długie skoki. Celem będzie zasłużenie na miano Elden Lordship, co przepowiedziano w legendach.

Aby tego dokonać, trzeba złożyć tytułowy pierścień. Ten został zniszczony, a sześć kawałków posiadają obecnie spaczeni lordowie, którzy posłużą z pewnością za głównych bossów.

Podczas podróży natkniemy się na „przeciwników o głębokiej przeszłości; postacie z własnymi motywacjami, pomagające lub blokujące nasze postępy; oraz przerażające bestie” - czytamy na stronie gry.

Nie zabraknie zadań pobocznych do wykonania, lecz nie jest obecnie jasne, czy zlecenia otrzymamy w formie znanej z innych gier RPG, czy też bardziej w stylu Dark Souls, gdzie brakuje dokładnego dziennika, znaczników na mapie i kompasu.

1
Przyjemna jaskinia

Uniwersum Elden Ring zaoferuje „rozległe, fantastyczne krajobrazy i mroczne, skomplikowane i płynnie połączone podziemia”. Do tego różnorodne biomy w otwartym świecie. „W skali, jakiej wcześniej nie widziano w produkcji studia FromSoftware” - zapewnia Bandai Namco.

Jak wiemy z poprzednich zapowiedzi, osobne mechaniki pozwolą przyzywać innych graczy, ale także korzystać z pomocy bestii. Do tego oczywiście standardowy arsenał broni i magii, a niektóre umiejętności znajdziemy właśnie podczas eksploracji.

Będziemy też mogli „wykorzystywać teren, pogodę oraz porę dnia, by uzyskać przewagę w walce” - napisano, choć nie wiemy dokładnie, co to oznacza.

Elden Ring ukaże się 21 stycznia na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami