Next-genowy Wiedźmin 3 na WitcherCon niemal potwierdzony. Ujawniono "tajne" ujęcia z teasera

Aktualizacja: CD Projekt Red dementuje.

Aktualizacja: CD Projekt Red dementuje domysły internautów. W wysłanej do naszej redakcji wiadomości firma wyjaśnia, że na WitcherConie zabraknie odświeżonej wersji Wiedźmina 3 na PS5, Xbox Series X/S i PC.

Oryginalna wiadomość: W ubiegłym tygodniu ukazał się nowy teaser WitcherConu, czyli współorganizowanego przez CD Projekt i Netflixa wydarzenia dla fanów Wiedźmina. Materiał zawierał kilka rozpikselowanych scen, ale internauci odkryli, że są to ujęcia z trailerów Wiedźmina 3, co mocno sugeruje, że na imprezie po raz pierwszy zobaczymy grę w wersji na PS5 i Xbox Series X/S.

W trailerze pojawiły się trzy niewyraźne sceny z oznaczeniem „Ściśle tajne”. Fani od początku podejrzewali, że są związane z Wiedźminem 3, ale teraz otrzymaliśmy potwierdzenie. Urywki przedstawiają bruxę ze zwiastuna zatytułowanego „Pamiętna noc”, walkę Geralta z Biesem oraz Klucznika z dodatku Serca z Kamienia:

Potwierdzono, że na pokazie zabraknie zapowiedzi nowych gier, więc wniosek o prezentacji szczegółów „nowego” Wiedźmina 3 nasuwa się sam. Najprawdopodobniej zobaczymy grę w akcji, być może poznamy też dokładną premierę. Aktualnie wiadomo, że CD Projekt chce wydać odświeżoną wersję w drugiej połowie 2021 roku.

Twórcy informowali już, że next-genowy Wiedźmin 3 zaoferuje ray tracing i skróci czas ładowania. W pakiecie znajdą się oba duże dodatki, Serca z Kamienia oraz Krew i Wino. Nowa wersja ukaże się nie tylko na konsolach Sony i Microsoftu, ale również na komputerach. Posiadacze oryginalnej gry na PC, PS4 i Xbox One otrzymają darmową aktualizację do odświeżonego wydania.

W maju dowiedzieliśmy się zaś, że przy tworzeniu next-genowego Dzikiego Gonu, twórcy korzystają najprawdopodobniej z pracy moddera upiększającego grę na PC.

Sam WitcherCon odbędzie się 9 lipca. Przewidziano dwie transmisje w serwisach YouTube i Twitch - pierwsza wystartuje o 19:00, a druga o 3:00 w nocy.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami