Rainbow Six Siege otrzyma oficjalną planszówkę

6: Siege ma w zestawie linijkę do sprawdzania zasięgu wzroku.

  • 6: Siege ufundowane na Kickstarterze
  • Zasady podobne jak w Rainbow Six Siege
  • 20 Operatorów na początek

Odpowiedzialna za planszową adaptację gry Darkest Dungeon firma Mythic Games rozpoczęła wczoraj w serwisie Kickstarter zbiórkę na 6: Siege. Planszówka na podstawie Rainbow Six Siege osiągnęła cel w zaledwie kilka godzin. Premiera w 2022 roku.

W momencie pisania wiadomości, twórcy zgromadzili już ponad 2 mln zł z zakładanych 378 tys. zł.

Zabawa przypomina pierwowzór Ubisoftu, z tym że jest przeznaczona dla dwóch graczy - jeden atakuje, a drugi się broni. Uczestnicy zabawy kontrolują kilku żołnierzy jednocześnie, przy czym do wyboru jest 20 Operatorów dostępnych w Rainbow Six Siege na premierę. Więcej postaci pojawi się w ramach dodatków.

Gracze rozmieszczają figurki na mapie i poruszają się w turach, przemieszczając się z miejsca na miejsce, strzelając, wychylając się zza osłon oraz używając gadżetów dobrze znanych miłośnikom Siege. Atakujący mogą burzyć ściany, a broniący zakładać barykady.

Fakt, że przeciwnicy doskonale widzą wszystkie figurki na mapie, kłóci się z główną ideą strzelanki sieciowej Ubisoftu, więc we wczesnej fazie rozgrywki gracze kontrolują po dwie wersje postaci, z czego tylko jedna jest „prawdziwa”.

rainbow_board_1
Linijka do sprawdzania zasięgu wzroku

Jest też ciekawy mechanizm związany z polem widzenia. Jeżeli gracz twierdzi, że dana postać przeciwnika nie mogłaby dostrzec jego bohatera, może zgłosić chęć sprawdzenia zasięgu wzroku postaci dołączoną do zestawu linijką. Osoba, która „wygrała” to drobne starcie zapewnia sobie bonus lub wymierza rywalowi karę.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami