Star Wars Jedi: Upadły Zakon na PS5 i Xbox Series X/S pod lupą Digital Foundry

Jak wypada next-genowa wersja?

Digital Foundry opublikowało analizę aktualizacji Star Wars Jedi: Upadły Zakon, która przystosowała grę studia Respawn do konsol nowej generacji. Efekty są całkiem imponujące.

Już tylko w ramach wstecznej kompatybilności produkcja osiągała płynność na poziomie 60 FPS, lecz bez żadnych usprawnień graficznych - i przy rozdzielczości 1440p. Specjalny patch, który udostępniono ponad tydzień temu.

Aktualizacja eliminuje drobne spadki liczby klatek i oferuje natywną rozdzielczość 2K w trybie 60 FPS oraz natywne 4K przy 30 klatkach na sekundę.

Zarówno Xbox Series X, jak też PS5, radzą sobie bez problemu z przygotowanymi trybami graficznymi, choć konsola Sony ma lekką przewagę, jeśli chodzi o czasy ładowania. Xbox Series S otrzymał jeden tryb wyświetlania - 60 FPS przy 1080p.

Thomas Morgan zaznacza jednak, że o ile ulepszenia oprawy - w tym dopracowane oświetlenie i cienie - są mile widziane, to Fallen Order wciąż boryka się z różnymi drobnymi błędami, których nie wyeliminowano od premiery. Dotyczy to zarówno bugów wizualnych, jak też tych związanych z rozgrywką. Przykładowo - autor wpadł w niekończącą się pętlę śmierci, gdy bohater po upadku odradzał się nad przepaścią.

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami