The Ninja Gaiden: Master Collection krytykowane za absurdalny sposób zmiany rozdzielczości na PC

Port w stylu Koei Tecmo.

The Ninja Gaiden: Master Collection debiutuje dziś na konsolach i PC. Jeszcze przed premierą informowano, że komputerowa wersja nie obsłuży myszy i klawiatury. Teraz okazuje się, że twórcy wprowadzili także dziwny i nieintuicyjny sposób na zmianę rozdzielczości. Rozwiązanie krytykują recenzenci i gracze na Steamie.

Okazuje się, że - by ustawić rozdzielczość wyświetlania obrazu - należy wejść do właściwości gry w bibliotece Steam i tam w odpowiednim polu wpisać wartość, na przykład 1080p lub 4K.

Co więcej, jak informuje PC Gamer, gra w ogóle nie wspiera rozdzielczości 1440p.

Gra uruchamia się w trybie okna, niezależnie od wybranej rozdzielczości. Przejście do pełnego ekranu jest możliwe tylko poprzez kliknięcie w odpowiednią ikonę górnego pasku okna.

W skład kolekcji wchodzą Ninja Gaiden Sigma i Sigma 2, czyli remake'i oryginalnych odsłon (zdaniem niektórych fanów nieco gorsze od pierwowzorów). Nabywcy otrzymują też trzecią odsłonę cyklu, Razor's Edge.

Seria Ninja Gaiden wyróżnia się wysokim poziomem trudności. Pod względem rozgrywki budzi skojarzenia z tytułami typu Devil May Cry czy Metal Gear Rising. Deweloperzy z Team Ninja (twórcy Nioh) zaznaczyli, że w przyszłości chcieliby wyprodukować nową część cyklu.

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami