Skip to main content

Twórcy Ninja Gaiden mogą zlecić kontynuację serii innemu studiu

Ale pod konkretnymi warunkami.

Szef studia Team Ninja, odpowiedzialnej m.in. za serię Ninja Gaidem, stwierdził, że stworzenie kolejnej odsłony serii mogłoby zostać zlecone zewnętrznemu deweloperowi, ale tylko w wypadku spełnienia konkretnych warunków.

Z Fumihiko Yasudą - prezesem firmy - rozmawiała na tegorocznych targach Gamescom redakcja serwisu VGC. Dziennikarze zapytali dewelopera, czy jest szansa, aby kolejną grę z serii Ninja Gaiden stworzyło zewnętrzne studio albo wewnętrzny zespół mniej doświadczonych programistów. Przypomnijmy, że samo Team Ninja pracuje obecnie nad Wo Long: Fallen Dynasty.

- Na ten moment nic nie ogłaszamy. Obie propozycje brzmią jak wielkie plany i dają duże możliwości. To są bardzo, bardzo rozsądne pomysły na potencjalne sequele nie tylko Ninja Gaiden, ale też innych naszych serii. Ale jeśli podjęlibyśmy współpracę z innym studiem, to musimy mieć pewność, że tytuł spełni, a nawet przekroczy, oczekiwania fanów - wyjaśnił Yasuda.

- To nie jest kwestia powiedzenia nam „hej, po prostu to zróbmy!”. Wszystkie elementy muszą do siebie pasować i potrzebny jest do tego odpowiedni zespół. Nie ważne, czy to będzie nasz wewnętrzny zespół, czy zewnętrzny wykonawca, wszyscy muszą dokładnie rozumieć, na czym polega charakter serii Ninja Gaiden - podsumował deweloper.

Zobacz także