Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft chce po cichu przejąć studio twórcy Ninja Gaiden? Wyciekła rzekoma rozmowa

Dziwny wyciek może pokazywać kulisy transakcji.

Wyciek zdradza teść domniemanej korespondencji pomiędzy przedstawicielem Xbox Game Studios a twórcą Ninja Gaiden i Dead or Alive. Wygląda na to, że Microsoft aktywnie stara się pozyskać japońskie studio, choć może korzystać z „przykrywki” w postaci Zenimax i Bethesdy. | PLOTKA

Na Twitterze pojawił się rzekomy zapis rozmowy pomiędzy Tomonobu Itagakim a pracownikiem Microsoftu, w której pada pytanie o zainteresowanie dewelopera pracą dla Xbox Game Studios lub Zenimax Media, czyli spółki macierzystej Bethesda Softworks. Amerykanie pytają wprost, czy Apex Games Studio chciałoby trafić pod ich skrzydła. Proponują też przejęcie przez Zenimax, a nie Microsoft, ze względu na ostatnie problemy firmy z zakupem Activision.

Witaj, Itagaki-san, jak się masz? Sądzisz, że istnieje sposób, by twoje studio stało się częścią Xbox Game Studios lub Zenimax Media, które również należy do Microsoftu? Tylko spróbujmy może z Zenimaxem, ponieważ Microsoft przeżywa teraz trudne chwile w związku z Activision. Wiem, że mocno wspierasz Microsoft i Xbox od czasów oryginalnego Xboksa i Xbox360. Skontaktuj się z nimi przez info@bethsoft.com, chwilowo łatwiej się z nimi dogadać - czytamy w rzekomej wiadomości.

To tylko fragment korespondencji. W pozostałej części rozmowy możemy przeczytać, że Itagaki jest zainteresowany ofertą, choć nieco nieufny. Domniemany przedstawiciel Microsoftu wspomina natomiast, że Xbox chciałby dostarczyć więcej gier przeznaczonych stricte na japoński rynek i poszukuje nowych zespołów, ponieważ Xbox nie posiada obecnie żadnego studia z siedzibą w tym kraju.

Trudno określić wiarygodność tych doniesień, jednak nie jest tajemnicą, że Microsoft chciałby poszerzyć swoją znikomą obecność na japońskim rynku, a szefostwo działu Xbox od dawna mówi o chęci pozyskania twórców z Kraju Kwitnącej Wiśni lub zacieśnienia z nimi współpracy. Z korespondencji wynika też, że podobne wiadomości wysłano do wielu innych japońskich deweloperów.

Zespół Apex Games wydał dotąd tylko jedną grę opartą o NFT, jednak studio prowadzi Tomonobu Itagaki - zasłużony projektant i twórca takich serii jak Dead or Alive oraz Ninja Gaiden. Przy odpowiednim finansowaniu jego firma mogłaby stanowić naprawdę cenny nabytek w portfolio zespołów tworzących gry na Xboksy.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze