Far Cry 6 - poznaliśmy mapę świata

Pierwszy rzut oka na Yarę w całości.

Jednym z najciekawszych momentów, który możemy zobaczyć na licznych materiałach wideo opisujących wrażenia z zamkniętego pokazu Far Cry 6, jest pierwszy rzut oka na pełną mapę Yary, a więc fikcyjnej wyspy, na której rozgrywa się akcja strzelanki.

far_cry_6_mapa_1
Źródło: VG247.com na YouTube

Z fragmentu wrażeń serwisu VG247 (2:12) wynika, że świat podzielono na trzy główne obszary, wyróżniające się zapewne nie tylko wyglądem, ale też panującymi w nich warunkami. Jest też osobna, niewielka wyspa na południowym zachodzie. Gracze spekulują, że to rejon przeznaczony na tutorial lub wręcz przeciwnie - miejsce pobytu samego Antóna Castillo, rządzącego twardą ręką dyktatora Yary, z którym najpewniej zmierzymy się pod koniec przygody. Stolica państwa - miasto Esperanza znajduje się zaś na dalekiej północy.

Przypomnijmy, że świat Far Cry 6 to największa mapa w historii serii. Ubisoft chce, aby lokacja nie była monotonna, więc na inspirowanej Kubą wyspie znajdziemy miasta czy lotniska, a znane fanom serii liczne posterunki wrogów umieszczono np. w tartaku czy porcie. Rejony możemy zwiedzać swobodnie, a fabuła dostosuje się podobno do kolejności wykonywania zadań.

Far Cry 6 zadebiutuje 7 października na PC oraz dwóch generacjach PlayStation i Xbox. Gra w większym stopniu stawia na ekspozycję głównego bohatera, którego zobaczymy i usłyszymy podczas przerywników filmowych. Będzie też możliwość wyboru płci.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami