Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Far Cry 6 z największym światem w historii serii

Oraz najliczniejszym arsenałem broni.
  • Na mapie Far Cry 6 umieszczono szereg interesujących punktów
  • Każdy odwiedzane miejsce będzie różnorodne
  • Pojawi się możliwość skonstruowania broni, odtwarzającej Macarenę

Deweloperzy odpowiedzialni za pokazanego wczoraj Far Cry 6 przekonują, że otwarty świat gry jest największy w historii cyklu.

- Ważne było dla nas stworzenie interesujących punktów na całej mapie. Mamy więc miasta, łodzie, lotniska i inne. Chcemy, by produkcja była cały czas ciekawa, przygotowujemy też posterunki zwane bazami FNS, które zaoferują klasyczną dla serii rozgrywkę - mówi projektant gameplayu, David Grivel, w rozmowie z serwisem VGC.

Pojawią się rozległe tereny...

Podkreślił, że wymienione posterunki będą różnorodne - natkniemy się na przykład na tartak i port, a w każdym staniemy przed koniecznością zastosowania nieco innej taktyki walki. Nie zabraknie również szeregu zadań i aktywności pobocznych.

...oraz miasta

Po wyspie przemieścimy się swobodnie. W wywiadzie dla Wccftech reżyser narracji - Navid Khavari - zapewnił, że otrzymamy możliwość eksplorowania poszczególnych regionów Yary w dowolnej kolejności, a fabuła odpowiednio dostosuje się do podejmowanych działań.

Deweloper zaznaczył jednocześnie, że w planach są zadania poboczne, które mocniej związano z głównym wątkiem opowieści - twórcy w prywatnych rozmowach ponoć w ogóle nie nazywają ich dodatkowymi.

Jedna z broni składa się z odtwarzacza, który gra Macarenę

Ujawniono też, że produkcja zaoferuje łącznie 49 rodzajów broni, czyli najwięcej w historii serii - w rozmowie z serwisem GameSpot wspomniany Grivel wyjaśnił, że każdy element arsenału ulepszymy. Do tego opcja konstruowania gadżetów ze znajdowanych przedmiotów, czego przykładem jest narzędzie z odtwarzacza płyt, grające podczas walki utwór Macarena.

Far Cry 6 zadebiutuje 7 października na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze