Red Dead Redemption 2 od teraz także w VR

Dzięki modyfikacji.

Twórca modów Luke Ross opublikował wczesną wersję modyfikacji Red Dead Redemption 2 VR, która - jak jasno wskazuje nazwa - pozwala grać w RDR 2 na PC w goglach wirtualnej rzeczywistości.

Ross jest odpowiedzialny za R.E.A.L. VR, czyli najbardziej uznany i chwalony mod VR do GTA 5.

Autor zaznacza - jak podaje PC Gamer - że wszystkie prace zaczął od zera. Nie mógł skorzystać z moda do Grand Theft Auto 5 jako podstawy. „Ta gra jest o wiele bardziej zaawansowana niż GTA z technicznego punktu widzenia” - podkreślił w opisie.

„Musiałem stworzyć zupełnie nowy framework, żeby wprowadzić tu VR. Wszystko co napisałem i zbudowałem do GTA 5 było do wyrzucenia”. W sumie Ross pracował nad modyfikację ponad sześć miesięcy, po kilka godzin dziennie. Z tego też powodu już jakiś czas temu założył konto na Patreonie - na razie dostęp do RDR 2 VR mają tylko ci, którzy wspierają go finansowo na tej platformie.

Projektant poinformował, że w przyszłości chce zająć się wprowadzeniem rozbudowanego wsparcia (z odpowiednim dostosowaniem interfejsu i sterowania) dla wirtualnej rzeczywistości do innych gier, choćby do Cyberpunka 2077 czy Horizon Zero Dawn.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami