Mass Effect 1 - Noveria, Feros czy obszar wykopaliskowy: gdzie najpierw lecieć

Najlepsza kolejność.

Po kilku godzinach gry w Mass Effect i pierwszych odwiedzinach Cytadeli, stajesz przed wyborem kierunku swojej pierwszej dużej ekspedycji: Noveria, Feros lub obszar wykopaliskowy Liary, a więc Therum.

Jeżeli chcesz szybko poznać najlepszą kolejność, to rekomendujemy następującą:

  1. obszar wykopaliskowy Liary (Therum)
  2. Feros
  3. Noveria
mass_effect_ferum_noveria_obszar_2
Podczas tego dialogu nie podejmujesz jeszcze ostatecznej decyzji - zapada ona, kiedy skierujesz statek w konkretnym kierunku

Najlepiej zacząć od obszaru wykopaliskowego ze względu na to, że w trakcie misji zrekrutujesz do drużyny Liarę T'Soni, a więc ostatnią osobę, która skompletuje twój oddział.

Alternatywą pierwszego wyboru jest Feros, który jest prawdopodobnie najłatwiejszym kierunkiem podróży. Minusem tej decyzji jest jednak mniejsza elastyczność drużyny bez Liary T'Soni.

Noveria powinna być ostatnim wyborem każdego gracza ze względu na wysoki poziom trudności. Gra nie podpowiada, który cel jest najtrudniejszy, ale biorąc pod uwagę stopień wyzwań, z jakim mierzymy się na Novarze, twórcy najprawdopodobniej uznali to za ostatnią z trzech wymienionych ekspedycji - tym bardziej, że z Liarą w składzie lepiej zrozumiesz pewne fabularne wątki rozgrywające się na tej planecie.

mass_effect_ferum_noveria_obszar_1

Warto jeszcze nadmienić, że kiedy wykonasz dwie z trzech wspomnianych misji, to pojawi się też możliwość lotu na Virmire. Rekomendujemy jednak ukończyć zarówno Therum, Feros i Noverię przed podróżą na Virmire - wydaje się to naturalniejsze pod względem fabularnym.

Więcej porad:

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami