Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mass Effect 1 - mapa galaktyki: jak latać na planety

Tajniki kosmicznych podróży.

Oprócz map lokacji, w których akurat przebywa bohater wraz z drużyną, w Mass Effect ważną rolę odgrywa również mapa galaktyki. To właśnie przy jej pomocy możliwe podróżowanie Normandią po różnych planetach. Aby skorzystać z mapy galaktyki (1) należy do niej podejść na mostku Normandii i wejść z nią w interakcje.

Wyświetli się nowy ekran z informacją o planecie, na której aktualnie przebywasz. Aby skorzystać z opcji podróży należy najpierw skorzystać z opcji Oddal (2).

Następnie możemy wybrać inną planetę (3) i wejść z nią w interakcję. Jeśli tak zrobimy pojawią się trzy opcje.

W zależności od planety będzie można tylko o niej przeczytać informację (ze względu na niebezpieczne warunki lądowanie nie będzie możliwe) lub ją przebadać (4) np. w celu odnalezienie artefaktów lub surowców.

Na części planety, zwłaszcza tych związanych z wątkiem głównym, będzie można również wylądować (5). W zależności od planety trafimy wtedy z drużyną do doków lub rozpoczniemy eksplorację pojazdem Mako.

Na koniec warto wiedzieć, że mapa galaktyki dzieli się na obszary. Największym jest galaktyka (Droga Mleczna). Z niej możemy przenosić się do Mgławic, z nich wybierać Systemy, a z nich dostawać się na planety. Aby oddalać ekran na mapie galaktyki należy wciskać klawisz odpowiedzialny za włączanie menu głównego.

Następnie: Mass Effect 1 - szybka podróż: jak korzystać

Spis treści: Mass Effect 1 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mass Effect 1 - mapa: jak korzystać

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze