Zbiegły więzień poszedł kupić Call of Duty - złapała go policja

Ukrywał się przez kilka miesięcy.

  • Policja schwytała przestępcę, który uciekł z więzienia, gdy chciał nabyć Call of Duty
  • Mężczyzna przekonywał, że próbował nabyć grę, bo nie mógł wytrzymać w lockdownie

Brytyjska policja złapała zbiegłego więźnia, gdy uciekinier próbował kupić Call of Duty: Black Ops Cold War.

O sprawie informuje między innymi serwis Kotaku. 36-letni przestępca w listopadzie ubiegłego roku uciekł z więzienia, w którym odsiadywał karę 17 lat pozbawienia wolności za liczne rabunki i napady z bronią w ręku.

Zbieg ukrywał się przez kilka miesięcy, ale w styczniu wraz z przyjacielem postanowił udać się do sklepu po grę. Zauważeni przez policję mężczyźni próbowali uniknąć stróżów prawa, co wzbudziło podejrzenia oficerów, którzy zatrzymali parę.

cod_wiezien
Zamiłowanie do Call of Duty okazało się dla zbiega zgubne

Zapytany o dziwne zachowanie przestępca odparł, że chciał kupić nowe Call of Duty, ponieważ nie mógł „usiedzieć na miejscu w trakcie lockdownu”. Kiedy próbowano uzyskać więcej szczegółów, 36-latek zaatakował funkcjonariuszy.

W trakcie zatrzymania zbieg podał fałszywe dane osobowe, ale po weryfikacji okazało się, że jest uciekinierem z więzienia. Za ucieczkę mężczyznę ukarano dodatkowymi trzynastoma miesiącami pozbawienia wolności oraz kolejnymi sześcioma za naruszenie nietykalności stróżów prawa.

- Dlaczego zaryzykował powrotem do więzienia, podejmując idiotyczną decyzję o wyjściu ze znajomym na miasto, by kupić grę, pozostanie tajemnicą - podsumowuje inspektor Nick Rowe z policji w hrabstwie West Midlands.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami