Days Gone wiosną na PC. Inne exclusivy Sony też zmierzają na komputery

Horizon Zero Dawn nie było jedyne.

Na PC zmierzają kolejne gry, które do tej pory były tytułami na wyłączność PlayStation - ujawnił w wywiadzie Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment. Pierwsze będzie Days Gone, które na komputerach zadebiutuje wiosną bieżącego roku.

- W kontekście gier PlayStation na PC, cała ich lista jest już w drodze, zaczynając od Days Gone, które trafi na platformę wiosną - omówił krótko temat Ryan w rozmowie z GQ Magazine.

Ryan wyznał, że decyzja o przeniesieniu tytułów na wyłączność na nową platformę była oczywista i wynikała z chęci dostarczenia tych produkcji do osób, które nie mają konsol. Powiększenie bazy fanów ma też znaczenie z finansowego punktu widzenia - szef SIE zaznacza, że poszczególne marki „mają coraz większy kaliber”, a gry są coraz droższe w produkcji.

Duże znaczenie w kontynuowaniu strategii miała też opinia społeczności PlayStation na przeniesienie Horizon Zero Dawn na PC. Opowieść o Aloy trafiła na komputery 7 sierpnia 2020 roku.

days_gone_na_pc_2
Horizon Zero Dawn to dopiero początek

- Nie spotkaliśmy się z masową krytyką naszej decyzji. Będziemy więc dalej podążać w tym kierunku - tłumaczy Ryan.

Reklama

Skocz do komentarzy (26)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (26)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami