Assassin's Creed Valhalla - Skarb Brytanii: Cent (Anglia)

Przejście przez Jaskinia Prób, znalezienie skarbu Brytanii w regionie Cent.

Na tej stronie poradnika do Assassin's Creed Valhalla przedstawiamy lokalizację Skarbu Brytanii, który ukryty został w Cent, jednym z angielskich regionów w grze. W tekście znajdziesz szczegółowy opis przejścia przez Jaskinię Prób, co jest wymagane do zdobycia tutejszego skarbu.

W pierwszej kolejności udaj się do Jaskini Prób (1), którą znajdziesz we wschodniej części regionu Cent. Wejście do niej ukryte jest w znajdującej się tutaj opuszczonej chacie (2). Wejdź do środka, przebiegnij do dalszej części i zejdź po drabinie na dół.

434_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

W tej niewielkiej piwnicy skieruj się na północny-wschód i zniszcz stojące przy ścianie dzbany i skrzynie, by odsłonić przejście (3). Prześlizgnij się na drugą stronę, by trafić do jaskini.

435_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Musisz tutaj zdobyć kilka kluczy, by być w stanie dotrzeć do skarbu. Pierwszy klucz (4) zauważysz tuż przed sobą. Przeskocz po kolejnych półkach skalnych, zbierając po drodze wspomniany klucz i wykorzystaj go, by przejść przez drzwi (5).

436_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Podejdź nad urwisko, a następnie wejdź na drewnianą kładkę (6). Z niej przeskocz na skały (7), a stamtąd dostań się do kolejnego przejścia (8).

437_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

W kolejnej sekcji zauważysz drugi klucz (9). Wisi on nad skałą, jednak nie będziesz w stanie z tego miejsca do niego dosięgnąć.

438_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Zamiast tego wskocz na linę i idź przed siebie. Wejdź na półki skalne (10) widoczne w oddali, a z nich na kolejną linę (11).

439_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Wdrap się po zwisającej z góry skale (12), a następnie przejdź na jej prawą stronę i wejdź na kolejną linę, która jest do niej zamocowana. Przejdź mniej więcej do połowy liny i obróć się w prawo. Na wprost będzie wspominany drugi klucz (13). Ustaw się na wprost niego i skocz by go zebrać. Jeśli ci się nie uda, powtórz cały proces do skutku.

440_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Wespnij się po skałach na górę i wejdź do przejścia (14) zlokalizowanego na południe. Podejdź kawałek do przodu, stań na krawędzi i spójrz na dół. Będzie tam kolejne wejście (15). Zeskocz na dół i do niego wbiegnij.

441_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Podążaj wzdłuż jedynej dostępnej ścieżki, aż dotrzesz do wiszących nad ziemią platform (16). Zjedź po nierówności na dół, a następnie przeskakuj pomiędzy kolejnymi platformami, by dotrzeć na drugą stronę.

442_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Czeka cię jeszcze kawałek wędrówki, zanim dotrzesz do kolejnej sekcji. Do zebrania będzie tutaj trzeci klucz (17). By go zebrać, zeskocz na dół i po prostu przeskocz po kolejnych skałach.

443_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Po wszystkim odbij w prawo, przeskocz po kilku kładkach, a po chwili dotrzesz do zablokowanego przejścia. Przesuń skałę (18), by odblokować dostęp do dalszej części.

444_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Przedostań się przez nowo otwarte przejście i skieruj się do wejścia (19) na dole, w kierunku północnym. Przeskocz na liny, a z nich na drewnianą kładkę, a następnie kontynuuj wędrówkę.

445_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Dalszą część wędrówki zablokuje zwisający z sufitu ładunek. Wyciągnij łuk i przestrzel mocowanie (20), przez co ładunek spadnie na ziemię. Podejdź do przodu i potwórz czynność z kolejnym ładunkiem.

446_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Po chwili dotrzesz do końca ścieżki. Obróć kamerę na wschód, gdzie czekać będzie drabina. Strzel z łuku w jej zamek (21), by opuścić ją na ziemię, a następnie wdrap się po niej na górę.

447_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Znajdziesz się tuż obok czwartego klucza (22). Wejdź na pobliską linę (23) i z niej przeskocz do klucza by go zebrać. Gdy to uczynisz, udaj się na południowy wschód i przejdź przez znajdujące się tam wejście, by trafić do kolejnej sekcji.

448_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Podejdź do kładki, zeskocz na dół (24) i podążaj przed siebie, trzymając się lewej ściany. Dotrzesz do drzwi (25) - będą ich tutaj trzy pary, każde otworzysz kolejnymi kluczami, które przed momentem zebrałeś.

449_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Teraz czeka cię dość długi spacer. Nie ma tutaj żadnych zagadek czy czynności do wykonania, więc podążaj przed siebie. Po krótkiej chwili dotrzesz do skały (26). Nie próbuj jej jednak przesunąć - zamiast tego wdrap się na nią i przeskocz do przodu.

450_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Złap kolejną skałę (27), przy której wylądowałeś i pociągnij ją na drugi koniec tutejszej ścieżki, w kierunku południowo wschodnim. Dopchaj ją do blokujących przejście kolców, wdrap się na nią i przeskocz na drugą stronę.

451_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Potwórz czynność raz jeszcze w przypadku kolejnej skały. Wbiegnij teraz po schodach na górę, by dotrzeć wreszcie do skarbu Brytanii (28). Wdrap się na skałę i go podnieś, następnie zbierz wiszący nad nim klucz i wykorzystaj pobliskie drzwi, by wyjść z jaskini na powietrznię, kończąc tę długą aktywność.

452_acvalhalla_skarb_brytanii_cent

Zobacz: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie Skarby Brytanii

Sprawdź także: Assassin's Creed Valhalla - wszystkie znajdźki i sekrety

Spis treści: Assassin's Creed Valhalla - Poradnik, Solucja

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Fan strategii wszelakich - z naciskiem na RTS-y - i produkcji niezależnych, dla których na bok odkłada tytuły AAA. Entuzjasta gotowania, miłośnik elektroniki i majsterkowicz-amator.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami