People Can Fly pracuje nad nowymi grami dla Take-Two i Square Enix

Wysokobudżetowe tytuły.

  • People Can Fly przygotowuje dwie nowe gry
  • Projekty ukażą się do końca 2024 roku
  • Jeden z tytułów to nastawiony na akcję RPG

People Can Fly obecnie tworzy strzelankę Outriders, która ukaże się na początku przyszłego roku. Polska firma potwierdziła jednak, że pracuje już nad dwiema innymi grami z segmentu AAA. Obie bazują na markach rodzimej spółki.

Informacje przekazał prezes studia - Sebastian Wojciechowski - którego cytuje serwis Strefa Inwestorów. Pierwsza z produkcji (o roboczej nazwie Dagger) powstaje dla Take-Two, a więc wydawcy serii GTA.

Szczegóły na stronie People Can Fly wskazują, że jest to projekt, który ujawniono w lipcu. Tajemnicza pozycja - przygotowywana przez założony w ubiegłym roku zespół z Nowego Jorku - opisywana jest jako „przełomowy” tytuł, który zabierze polską firmę „w nowym kierunku”.

Druga produkcja (kodowa nazwa Gemini) rozwijana jest dla Square Enix, z którym rodzima firma współpracuje przy wspomnianym Outriders. Wojciechowski zapewnił, że obie ukażą się na rynku do końca 2024 roku.

Wymienione projekty są z segmentu AAA, co oznacza pozycje o dużym budżecie i skali. Według strony internetowej People Can Fly, jedna z gier jest nastawionym na akcję RPG - biorąc pod uwagę wzmianki „nowym kierunku”, niewykluczone, że chodzi właśnie o tytuł dla Take-Two.

O produkcjach poinformowano w ramach prezentacji planów związanych z wejściem PCF Group - właściciela polskiego studia - na Giełdę Papierów Wartościowych, co powinno nastąpić na przełomie grudnia i stycznia.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami