Mafia 1 - Kampania wyborcza: więzienie, snajperka, zamach

Rozdział 17, gdzie eliminujemy ważnego polityka.

Po pozbyciu się w rozdziale Creme de la creme Morello, czyli szefa konkurencyjnej rodziny, don zleci Tommy'emu kolejną misję. Tym razem trzeba będzie pozbyć się wysoko postawionego polityka, który ma niedługo wygłosić przemówienie w plenerze. Plan został już opracowany, a główny bohater ma go zrealizować.

142

Udaj się di Vincenzo i po rozmowie skieruj się w stronę więzienia. Przeskocz przez płot, porozmawiaj z mężczyzną przy murze, po czym udaj się do wejścia do tuneli z lewej. Podążaj wzdłuż głównego przejścia, aż dotrzesz do mężczyzny (1), z którym stocz walkę na pięści.

143

Kontynuuj, aż do drabiny po której wejdź na górę. Przejdź przez plac i wejdź na teren więzienia. Po wejściu do środka przeskocz do pomieszczenia z lewej i skorzystaj z dźwigni (2), żeby otworzyć kratę (3). Gdybyś w dalszej wędrówce się zgubił, to staraj się szukać na ścianach zielonego znaku (4), który wskazuje trasę.

144

Wejdź na korytarz i skieruj się w lewo. Kontynuuj, aż dotrzesz do skrzydła A (Wing A), gdzie znajduje się kolejna dźwignia (5).

145

Przestaw ją, a otworzysz drzwi na dziedziniec. Zacznij wchodzić po schodach (6), na coraz wyższe piętra. Po drodze będziesz musiał stoczyć kilka pojedynków na pięści.

Przeprowadzenie zamachu i ucieczka z więzienia

Obejdź górne piętro i zlokalizuj dźwignię znajdującą się w pomieszczeniu za zielonym znakiem. Przestaw ją, dzięki czemu odblokujesz przejście do dalszej części więzienia.

146

Z korytarza przejdź przez drzwi z lewej i ruszaj przed siebie, aż dotrzesz do wieży strażniczej (Guard Tower). Wejdź na górę po schodach, po czym obejdź wieżę. W oddali zobaczysz miejsce wiecu (7). Przejdź nieco dalej w lewo, a dotrzesz do karabinu snajperskiego.

147

Poczekaj, aż polityk pojawi się na mównicy, po czym wyceluj w niego (8). Jeśli chcesz lepiej przymierzyć, to możesz wcisnąć klawisz (9), odpowiedzialny za wstrzymanie oddechu. Traf cel w głowę, po czym zacznij kierować się do wejścia do więzienia.

148

Po scence, w której Tommy straci przytomność zacznij iść przed siebie. Po przejściu przez kilka korytarzy trafisz do lokacji z celami, gdzie natkniesz się na policjantów. Po trafieniu na pierwszego przejdź za jego plecami po cichu w lewo. Na korytarzu pojawi się kolejny (10), którego wyeliminuj po cichu i zabierz jego broń.

149

Ruszaj dalej przed siebie eliminując kolejnych stróżów prawa po cichu lub korzystając z broni palnej. Celem jest dotarcie do pomieszczenia z apteczką, amunicją oraz dźwignią (11). Przestaw ją, co odblokuje dalsze przejście. Ruszaj przed siebie, po drodze rozprawiając się z kolejnymi funkcjonariuszami.

150

W końcu dotrzesz na dziedziniec ze schodami. Przygotuj się, ponieważ jest tu sporo policjantów. Najlepiej ukryć się za osłoną i eliminować ich celnymi strzałami w głowę z pistoletu. Po oczyszczeniu piętra zacznij schodzić na dół, uważając na kolejnych rywali (12).

Zgubienie pościgu

Po oczyszczeniu dziedzińca zejdź na dół i skieruj się do skrzydła B (Wing B). Przedrzyj się przez kilka korytarzy z policjantami.

151

Na końcu trafisz do wyjścia z placem, gdzie załatw kolejną grupę rywali (13). Następnie skieruj się w stronę radiowozu (14), wyjedź na ulicę i skręć w lewo.

152

Jeśli chcesz szybko uciec przed pościgiem, to kieruj się w stronę białej ikony na minimapie. Oznacza roboty drogowe (15) - jeśli umiejętnie skorzystasz ze znajdującej się tutaj wyskoczni, to zyskasz chwilową przewagę nad goniącymi.

153

Kiedy to nastąpi postaraj się, jak najszybciej znaleźć zaparkowany na ulicy motocykl (16). Wsiądź na niego i kontynuuj ucieczkę. Uważając, aby się nie rozbić, omijaj przeszkody i wjeżdżaj między inne pojazdy, dzięki czemu szybko uciekniesz policjantom.

Skorzystaj z minimapy, aby przeczekać poszukiwania i nie natknąć się na żadnych rywali, a kiedy funkcjonariusze odwołają akcję, wróć do domu.

Następnie: Mafia 1 - Czysty relaks: diamenty, cygara, skład celny

Spis treści: Mafia 1 Edycja Ostateczna - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Mafia 1 - Creme de la Creme: Morello, pościg, samolot

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami