Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 4 zaoferuje skradanie, a być może nawet multiplayer

Ujawniają ogłoszenia o pracę.

Nowe ogłoszenia o prace w studiu Hangar 13 ujawniają kilka detali na temat nowej odsłony serii Mafia. Potrzebni są bowiem specjaliści od skradania, a także osoba z doświadczeniem w grach-usługach, co brzmi już groźniej.

Fakt rozpoczęcia prac nad Mafią 4 (to nadal tylko umowna nazwa) ujawniono w sierpniu ubiegłego roku, z okazji 20-lecia zasłużonego cyklu, w wywiadzie opublikowanym na oficjalnej stronie. „Miło mi poinformować, że rozpoczęliśmy prace nad zupełnie nowym projektem z serii Mafia! - napisano wtedy.

„Na premierę trzeba będzie poczekać kilka lat” - dodano. Teraz czas więc zacząć poszukiwać nowych pracowników. Większe konkrety oferuje anons dla projektanta sztucznej inteligencji, gdzie otwarcie mowa o angażu na potrzeby nowej odsłony słynnej serii. Wśród obowiązków znajduje się „dostarczanie angażującej rozgrywki ze skradaniem i walką”.

Do tego „projektowanie nowych archetypów, które pasują do wizji gry z cyklu Mafia. Od kreatywnych i technicznych prototypów, do zachowania w walce i umiejętności” - czytamy dalej.

Jest też ogłoszenie dla starszego projektanta systemów w studiu w brytyjskim Brighton. Tutaj wśród wymogów dla kandydatów znajduje się niepokojąca wzmianka o „preferowanym doświadczeniu w tytułach AAA, grach multiplayer i/lub grach/usługach”. Warto mieć zapewne na uwadze, że takie zdanie nie musi od razu oznaczać, że Mafia 4 będzie przypominać Destiny.

Nieoficjalnie o nowej Mafii mówi się już od dawna. Akcję prequelu umieszczono rzekomo na przełomie XIX i XX wieku na Sycylii, gdzie poznamy przeszłość rodziny Salierich. Główny bohater ma być „dobrze znany” miłośnikom pierwszej części, co sugeruje Ennio Salieriego.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze