Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mafia 5 już w planach. Studio Hangar 13 stara się o pozwolenie

Zgodę musi wyrazić właściciel firmy.

Dopiero co dowiedzieliśmy się, że Mafia 4 powstaje, a okazuje się, że deweloperzy wychodzą planami daleko w przyszłość, starając się o pozwolenie na stworzenie piątej części gangsterskiej sagi. Zgodę na rozpoczęcie prac musi wyrazić właściciel studia, firma Take-Two Interactive.

Jak dowiedziała się agencja Bloomberg od Nicka Bayensa - nowego szefa Hangar 13 - prace nad „piątką” miałyby rozpocząć się od razu po zakończeniu obecnego projektu, aby uniknąć odgórnego przekierowania członków zespołu do prac nad innymi tytułami.

Przypomnijmy, że od czasu premiery Mafii 3, kalifornijski zespół zmaga się z licznymi problemami, w tym z anulowaniem dwóch dużych projektów, co poskutkowało falą zwolnień.

Dziennikarz agencji rozmawiał również z 2K Games - bezpośrednimi przełożonymi Hangar 13 - które obiecuje pełne wsparcie dla deweloperów w okresie restrukturyzacji. Wiadomo na ten moment, że firma nie planuje kolejnych zwolnień.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze