Fortnite: rozdział 2, sezon 4 - wyzwania

Zadania tygodniowe.

Wyzwania w Fortnite to specjalne zadania, które gracze mogą wypełniać w trakcie rozgrywania meczów. Są dodatkiem do głównych celów rozgrywki, czyli strzelania i próby jak najdłuższego przeżycia podczas meczu. Gwarantują też zdobycie nagród, między innymi skinów.

Najważniejsze (bezpłatne) są wyzwania okresowe.

Wyzwania są różnorodne - od likwidowania konkretnej liczby wrogów, po odnajdywanie sekretnych obiektów. Ich wypełnianie zapewnia punkty doświadczenia (XP) oraz gwiazdki bojowe. Gwiazdki zbieramy po to, by w miarę ich kolekcjonowania odblokowywać kolejne stopnie Karnetu Bojowego - każdy sezon to 100 stopni do odblokowania, a na każdym czekają nowe nagrody.

wolverein

Wyzwania w Fortnite (rozdział 2, sezon 4)

Poniżej znajduje się lista aktualnych wyzwań w sezonie 4, związanym z motywami z komiksów Marvela.

Wyzwania szaleństwa PD - tydzień 3:

 • Zadaj obrażenia z pistoletów maszynowych
 • Zlikwiduj Roboty Starka, Zbieraczy lub Pożeraczy
 • Przeszukaj skrzynie (etap 1), pojemniki z amunicją (etap 2), zrzuty zaopatrzenia (etap 3)
 • Zbierz drewno, kamień lub metal
 • Zatańcz na wszystkich pięciu kolorowych mostach w jednym meczu

Wszystkie najważniejsze wyzwania

Poniżej znajdziesz spis wszystkich najważniejszych zadań, również z poprzednich tygodni. Kolejność od najświeższych po starsze:

Sezon 4 w Fortnite - co nowego, Karnet Bojowy

W nowym sezonie twórcy ponownie zmienili mapę w Fortnite, dodając też sporo nowych elementów. Niektóre pozostały jednak dostępne z trzeciego sezonu.

Wyzwania okresowe i specjalne

Epic Games wprowadziło duże zmiany w systemie wyzwań w 10. sezonie 1. rozdziału. Zlikwidowano wyzwania tygodniowe. Od teraz za darmo (bez posiadania karnetu bojowego) można wykonywać wyłącznie wyzwania okresowe. Są to proste zadania, które aktywuja się regularnie przez cały tydzień.

Wyzwania dostępne z karnetem bojowym dzielą się na różne zestawy o wymyślnych nazwach: Punkt zerowy, Wyjazd w trasę, Oddział brutala, Zrównoważenie i inne. Wciąż jednak w dużej mierze sprowadzają się do tego, do czego jesteśmy już przyzwyczajeni. Najczęściej różne wyzwania to:

 • Eliminacja wrogów w konkretnej lokacji
 • Eliminacja wrogów konkretną bronią
 • Szukanie skrzyń w konkretnej lokacji
 • Wylądowanie we wskazanym punkcie
 • Przemieszczanie się konkretną trasą
 • Odnalezienie sekretnych przedmiotów
 • Korzystanie z różnych obiektów i wykonywanie specjalnych czynności
Fortnite_Marvel_1
Skiny postaci Marvela czekają na zdobycie

Kiedy resetują się wyzwania codzienne i kiedy pojawiają się wyzwania tygodniowe?

Kolejne wyzwania dzienne, dostępne dla wszystkich użytkowników Fortnite Battle Royale, pojawiają się codziennie o godzinie 00:01 czasu polskiego

Wyzwania tygodniowe, z których część dostępna jest jedynie dla posiadaczy płatnego Karnetu Bojowego dla danego sezonu, pojawiają się zaś w każdy czwartek o 14:00:

Przypominamy, że Fortnite nie oferuje już wyzwań tygodniowych, które poprzednio można było kończyć także po upływie danego tygodnia. Wyzwania bez ograniczenia czasowego to wyzwania specjalne karnetu bojowego.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami