Microsoft Flight Simulator - jak zacząć w powietrzu i pominąć start

Lot z dowolnego miejsca na świecie.

Microsoft Flight Simulator 2020 umożliwia rozpoczęcie lotu od razu w powietrzu, z pominięciem startu z lotniska. Sposoby opisujemy poniżej. Warto też podkreślić, że możemy rozpocząć lot z dowolnego punktu na mapie, np. nad swoim domem.

Możesz również bardzo skrupulatnie zaplanować lot i trasę lotu.

Lot z dowolnego miejsca - bez startu

Wejdź na mapę świata z głównego menu, a następnie przybliż (kółko myszy) mapę do miejsca, z którego chciałbyś rozpocząć lot od razu w powietrzu. Ważne, aby nie było to lotnisko ani punkt nawigacyjny. Wybierz po prostu dowolne puste miejsce (1) i kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie "Ustaw jako odlot". Punkt zostanie opisany jako "niestandardowy".

001

Rozpoczynając lot, pojawisz się od razu w powietrzu, dokładnie w tym punkcie. Pamiętaj, że możesz również w ten sam sposób określić miejsce docelowe. Po prostu kliknij w inne, puste miejsce i wybierz "Ustaw jako przylot".

Lot nad miastami i obiektami - bez startu

Przeglądaj mapę świata (pamiętaj, że kółkiem myszy przybliżasz mapę, dzięki czemu pojawiają się nowe punkty i miejsca). W tym przypadku musisz wybrać na mapie charakterystyczny punkt (3), oznaczony odpowiednią ikonką, a następnie również wcisnąć "Ustaw jako odlot". Może to być ciekawe miejsce, jak Pałac Kultury i Nauki, albo całe miasto, np. Mediolan. Lot rozpoczniesz od razu w powietrzu.

002

Użycie pozycji FIX i RNAV

Innym sposobem jest wybór pozycji (FIX i RNAV). Będąc na mapie świata, upewnij się, że masz włączone odpowiednie filtry (wciśnij F5 lub wybierz na dole ekranu). W filtrach na samym dole włącz raport pozycji Fix i Rnav (4).

003

Pojawi się masa kropek na całym globie. To punkty nawigacyjne. Przybliż dowolną "kropkę" maksymalnie, aż ukaże się symbol trójkąta (5). Teraz wybierz go i wskaż tradycyjnie jako "Ustaw jako odlot". W ten sposób rozpoczniesz od razu w powietrzu dokładnie w tym punkcie.

004

Pominięcie startu na płycie lotniska

Choć zaczynasz z lotniska, możesz również pominąć start. W tym celu z górnego menu (otworzy się, gdy najedziesz na górną krawędź ekranu myszką) wybierz opcję Podróż do (6).

005

Pojawi się nowe okno, z którego będziesz mógł wybrać charakterystyczny punkt i przejść, np. do momentu przelotu (7), bez konieczności startowania.

006

Powyższe sposoby pozwalają na latanie bez konieczności startu, a co ważne - możesz wybrać dowolne miejsce na mapie świata.

Następnie: Microsoft Flight Simulator - brak paliwa: jak tankować samolot

Spis treści: Microsoft Flight Simulator - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Microsoft Flight Simulator - samoloty: jak wybrać i zmienić

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami