Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft Flight Simulator - brak paliwa: jak tankować samolot

Bezpośrednio w locie, na płycie lub nieograniczone paliwo.

Jest kilka sposobów, by w Microsoft Flight Simulator 2020 uzupełnić brakujące paliwo w samolocie w trakcie lotu lub na płycie lotniska, po lądowaniu - opisujemy je poniżej.

Aby sprawdzić aktualny stan paliwa w locie, możesz odszukać odpowiedni wyświetlacz na kokpicie albo przejść do widoku zewnętrznego (wciśnij End na klawiaturze) i wówczas odnajdziesz słupek trzeci od lewej stronie ekranu (z napisem Fuel).

Domyślnie jednostką paliwa są galony (GAL).


Brak paliwa - szybki sposób

Jeśli zabraknie paliwa w trakcie lotu, możesz skorzystać z prostego sposobu "dotankowania". Wystarczy z górnego menu (najedź strzałką na górną krawędź ekranu), wybrać ikonę Paliwo (1).

Następnie ukaże się ekran z danymi. Wystarczy, że przesuniesz suwak paliwa (2) w prawo, i wówczas automatycznie samolot otrzyma tę ilość paliwa. Gdy przeciągniesz za dużo, wówczas ciężar samolotu może być zbyt duży i pojawi się ostrzeżenie - zatem przesuń tylko tyle, aby wszystkie wskaźniki pozostały białe, a waga nie została przekroczona.


Nieograniczone paliwo

Możesz również skorzystać z opcji nieograniczonego paliwa. W tym celu w Menu głównym, wybierz Opcje z górnej części ekranu, a następnie ikonę Wsparcie (3).

Teraz odnajdź sekcję Systemy statku powietrznego i włącz opcję nieograniczonego paliwa (4). Teraz każdy lot możesz odbywać w nieskończoność.


Tankowanie na płycie lotniska

Najbardziej realistyczne jest oczywiście tankowanie po lądowaniu, na płycie lotniska, gdy zaparkujesz maszynę. Aby tego dokonać, musisz wywołać ekran komunikacji ATC (wciśnij przycisk Scroll Lock na klawiaturze lub wybierz ATC z menu górnego, gdy najedziesz myszką do krawędzi ekranu).

Z dostępnych opcji kontaktu z wieżą, wybierz obsługę naziemną oraz poproś o cysternę z paliwem, a następnie czekaj na przyjazd cysterny (5). Gdy ta dojedziesz, pojawi się znany ekran paliwa, na którym możesz wskazać, ile paliwa chcesz zabrać.

Spis treści: Microsoft Flight Simulator - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Microsoft Flight Simulator - jak zacząć w powietrzu i pominąć start

O autorze

Awatar Zbigniew Jankowski

Zbigniew Jankowski

Editor

Od ponad 20 lat związany z mediami internetowymi, a w międzyczasie także z czasopismami o grach wideo oraz prasą regionalną.

Komentarze